Õppeprogrammid II kooliastmele

Loomad erinevates elukeskkondades 4. klass

Programm keskendub erinevatele elupaikadele ja seal elavatele loomaliikidele. Õppekäigul jälgitakse mitmesuguste loomade välimust ja käitumist ning seostatakse seda nende elukeskkonnaga. Õpilased saavad teada, miks on lumeleopardil pikk kohev saba või jääkarul pisikesed kõrvad jm. Loomaaias minnakse õppekäigul läbi savanni, kiigatakse troopikasse, pistetakse nina Arktikassegi. Põneva praktilise ülesande käigus panevad õpilased kokku oma loomaaia ning proovivad kätt selle igapäevatöö organiseerimisel.

Tutvu programmiga


Avastusretk vihmametsadesse  4. klass

Programmi eesmärk on tutvustada õpilastele vihmametsade eripära ja olulisust ning avada uks sealse liigirikkuse ning loomade põnevate kohastumuste maailma. Räägitakse vihmametsade asukohtadest Maal ja arutletakse eri piirkondade vihmametsade sarnasuse ja erinevuse üle. Õppekäigul troopikamajadesse tutvutakse liigirikka vihmametsa loomastikuga. Saadud teadmiste kinnistamiseks panevad õpilased end proovile muhedas mälumängus.

Tutvu programmiga


Väikeste elukate elutähtsad ametid 5.-6. klass

Programmi läbiviimise aeg: september 2021-veebruar 2022

Õppeprogrammi käigus külastatakse putukanäitust “Väikeste elukate elutähtsad ametid” (KIKi projekt nr 17409), mis viib osalejad lülijalgsete eriskummalisse maailma. Juttu tehakse lülijalgsete rollist kooslustes, nende erinevatest toitumissuhetest ja mitmekesisusest. Räägitakse ökosüsteemi tasakaalust ning probleemidest, mis tekivad, kui tasakaal läheb paigast. Arutletakse teemade üle nagu bioloogiline mitmekesisus, loodus ja inimene, putukate jt lülijalgsete roll maailmas jne. Tunnis läbitud teema kinnistamiseks mängitakse mälumängu “Tark putukas taskus”.

Tutvugu programmiga


Loomad erinevates elukeskkondades 5.-6. klass

Õppeprogramm viib osalejad loomaaiaretkele tutvuma maailma eri paikadest pärit loomadega. Õppekäigul keskendutakse elupaikades valitsevatele tingimustele ja sealsete liikide kohastumustele. Juttu tuleb näiteks sellest, miks lumeleopardil on mustriline kasukas, elevandil suured kõrvad ja jääkarul hea haistmismeel. Arutletakse ka teemadel ökosüsteem, bioloogiline mitmekesisus, inimene ja loodus, looduskaitse olulisus. Tunni lõpus lahendavad õpilased teemat kokkuvõtva rühmaülesande.

Tutvu programmiga


Vesi kui elukeskkond 5. klass

Programmi sissejuhatav osa toimub klassis, kust minnakse loomaaia väikese tiigi äärde. Võetakse veeproove ja mõõdetakse Vernieri andmekogujate abil vee temperatuuri, toitainete ja lahustunud hapniku sisaldust. Tehakse kokkuvõtteid veekogu seisundi kohta. Kogutakse veeselgrootuid ning vetikaid. Programmi teine osa toimub õppeklassis, kus uuritakse mikroskoopidega veeorganisme.

Tutvu programmiga


Loodusuurija esimesed sammud 6. klass

Loomaaia Veskimetsas toimuva õppeprogrammi eesmärk on tutvustada õpilastele salumetsa, sealset kooslust ja elustikku. Räägitakse Veskimetsa asukatest, taimestikust ning eluta loodusestki. Metsatunni jooksul lahendavad noored teadlasehakatised rühmades kinnistavaid uurimisülesandeid ning arutlevad saadud tulemuste üle.

Tutvu programmiga

 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside