Aleksei Turovski: Loomaaed – kas koondus- või põgenikelaager

Tihtipeale, kuid õnneks mitte väga sagedasti, võib kuulda arvamust, et loomaaed on kui koonduslaager. Aleksei Turovski vaidleb vastu:“ Tegelikult nii ei ole. Tegemist on põgenikelaagritega.“ „Negatiivse ja lausa kriminaalse inimtegevuse tõttu on paljud loomaliigid ohustatud ning vaid loomaaedade tööga neid päästa on väga raske,“ lisas ta.

Aafrikas kasutavad salakütid ninasarvikute püüdmiseks isegi jalaväe miine ja seda kõike vaid selleks, et saada ninasarviku sarvest ollust, mis arvatakse ravivat mitmeid raskeid haigusi. Turovski sõnul on inimesed nõus selle aine eest väga palju maksma, kuid meditsiinilisi tulemusi loota ei tasu. „Sellel pole isegi kuigivõrd tõsist platseeboefekti,“ sõnas Turovski.

Salakütid on huvitatud vaid täiskasvanud ninasarvikutest ning väikeste orbude vastu, kes teinekord emaga koos on, huvi ei tunta. Kahjuks on ninasarvik loom, kes ilma ema hooleta ellu ei jää, mis tõttu on Lõuna-Aafrikasse ehitatud eksperimentaalne ninasarvikute orbudekodu, mille sarnast maailmas veel olemas pole. Orbudekodu, mis on loodud spetsiaalselt hetkel toimuva jõhkra salaküttimise kriisi ohvritele, võtab vastu noori ninasarvikuid, kes muidu jäetaks surema.

Kuidas ninasarvikubeebid uues kohas kohanevad ning milliseid rõõme ja muresid see endaga kaasa toob vaata juba täna, 25. märtsil kell 19.10 Viasat Nature’is.

Viasat Nature’it näeb teleoperaatori Viasat vahendusel või läbi suuremate kaabeloperaatorite.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside