Amuuri tiigritel Pootsmanil ja Tanyal sündisid Tšehhis järglased

Esmaspäeval, 10. juunil, vahetult pärast keskööd sündisid amuuri tiigritel Pootsmanil ja Tanyal Zlíni loomaaias kolm kutsikat. Esimene tiigrikutsikas sündis kell 00:40, teine 1:07 ja kolmas 1:44. Emaslooma Tanya jaoks on see juba neljas pesakond järglasi ilmale tuua ning pesakasti kaamerapildi vahendusel on näha, et tegemist on kogenud ja hoolitseva emaga. Kutsikad on elujõulised ja aktiivsed ning Tanya imetab poegi regulaarselt.

Emase amuuri tiigri tiinus kestab umbes 100 päeva. Vastsündinud kutsikad sünnivad pimedatena, liiguvad vähe ja on täielikult emast sõltuvad. “Läheb veidi aega, enne kui saame kindlaks teha järeltulijate soo. Mitte mingil juhul ei soovi me Tanyat praegu häirida ning mõnda aega viibib ema koos kutsikatega muust ekspositsioonist eraldi, ainult neile ettenähtud alal. Usume, et nii nagu varasemalt, tõestab Tanya ka seekord end väga hoolsa emana ning kutsikaid saab väliaedikus näha tõenäoliselt augusti teises pooles.” sõnab Zlín-Lešná loomaaia juhataja Roman Horský.

Vastne isa, Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman saabus Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames ajutiselt Zlíni loomaaeda 2018. aasta detsembris. Esimest korda said Pootsman ja Tanya kokku veebruaris. Tiigrite omavaheline sobivus on algusest peale olnud suurepärane ja nii oldi järeltulijate saamise osas lootusrikkad.

„Rõõmustame ühiselt Zlíni loomaaiaga tiigrikutsikate sünni üle. Nii Pootsmani kui Tanya puhul on tegemist geneetiliselt väga heade isenditega, kelle järeltulijad on väga olulised looduses väljasuremisohus amuuri tiigrite asurkondade taastamisel. Esimesed kolmkümmend päeva on tiigrikutsikate elus kriitilised ning alati võib juhtuda, et kõigist ei saa täiskasvanud toredaid tiigreid, aga loodame kõige paremat. Zlini loomaaia professionaalne meeskond annab endast kindlasti parima, et “tiigrikutsud” ilusasti üles kasvaksid. Tiigrioru valmides tuleb Pootsman Tallinnasse tagasi ja siis saame talle võtta kaaslase, et ka Tallinna loomaaias taas amuuri tiigrite järelkasvu näha.“ kommenteerib Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran.

Tiigrioru ehitamise ettevalmistused toimuvad sihipäraselt. Eskiisprojekt on lõpusirgel ning peagi algab selle loomaaia uue ekspositsiooni projekteerimine.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside