Edukas koostöö jätkub – kaks Tallinna loomaaia euroopa naaritsat saadeti Hispaaniasse

Euroopa naaritsa paljundusprogrammide edukas koostöö jätkub ning 2018. aasta sügisel astuti järgmine suur samm. Möödunud kevadel toimunud Eesti-Hispaania segapaaride paljundamise tulemusel sündisid sel suvel Tallinna loomaaias viis euroopa naaritsa poega, kellest kaks saadeti sel nädalal Toledos asuvasse euroopa naaritsa paljunduskeskusesse.

Märtsis, vahetult enne euroopa naaritsate paaritamisperioodi algust, toimus esimest korda Tallinna loomaaia ja Toledos asuva euroopa naaritsa paljunduskeskuse (FIEB – Foundation for the investigation in ethology and biodiversity) vahel emaste loomade vahetus. Eestist saadeti ära kolm ning Hispaaniast saadi vastu samuti kolm naaritsat, eesmärgiga neid kohalike isasloomadega paaritada.

Euroopa naaritsa tehispopulatsioonid on jagatud ida ja lääne asurkonnaks ning loomade paljundamist koordineeritakse vastavalt Eestis ja Hispaanias. Kahe populatsiooni isendeid on seni hoitud eraldi, kuid tulevikus on geneetilise mitmekesisuse suurendamise eesmärgil plaanis kaks eraldiseisnud asurkonda ühendada. Sellest tulenevalt oli loomade vahetamise eesmärgiks välja selgitada, kas kahe erineva populatsiooni isendid on võimelised omavahel järglasi saama.

Paaritamistegevuse tulemusel jäidki Tallinna toodud naaritsatest kaks tiineks ja neil sündis kokku viis poega. Hispaaniasse saadetud emaseid naaritsaid paaritada ei õnnestunud, kuid tuleval aastal proovitakse uuesti. Sellele vaatamata saab nüüd olla kindel, et kahe erineva asurkonna isendeid on võimalik omavahel paljundada.

Praeguseks on suve hakul Eesti-Hispaania segapaaridele sündinud naaritspojad suureks kasvanud ja
27. septembril viidi neist kaks emaslooma Hispaania paljunduskeskusesse. Järgmisel aastal proovitakse seal ka neilt järglasi saada. Tallinna loomaaias sündinud ülejäänud pojad ja nende emad jäävad esialgu Eestisse.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside