Esimene nädal

Aastavahetusel ja uue aasta esimestel päevadel tõmbas ilm oma registrid uhkelt lahti: saime nii udu, lörtsi, vihma, marutuult ja lumetuisku kui ka säravat päikest ja külmakraade.

Loomaaialoomad elasid uusaasta saluudi üle. Paugutamisest häiritud jääkarud Friida ja Aron keeldusid küll aasta esimesel päeval sisepuuri sööma tulemast, ent rahunesid siiski mõne aja pärast.

Veskimetsas ja Rebasemäel räsis ja murdis aasta alguse tormituul lehiseid ja mände, kuid loomade puurid-aedikud kannatada ei saanud.

Aastavahetus oli loomaaias ka munarikas: möödunud reedel munesid nandu ja veeagaamid, kesknädalal alustas munemisega hiina pehmekilp-kilpkonn. Vabalt elav valgepõsklaglede parv aga avastas loomaaia aasad ja veekogud ning lendab nüüd regulaarselt toitu otsima.

Loomaaeda vuravad müümata jäänud jõulukuuskede koormad. Neist saab loomadele nii maitsva ja vitamiinirohke kõhutäite kui ka aedikukaunistust ja elukeskkonna rikastust.

Kesknädalal õnnestus jääkaru Nord värske jõulukuusega sisepuuri meelitada ja luuk tema järelt sulgeda. Nüüd on tema käpal silma peal hoida ja talle ravimeid anda veidi lihtsam, kuigi praegusel aastaajal on jääkarude söögiisu üsna kehv.

Loomaaednikud tegelevad möödunud aasta kokkuvõtete tegemise, loomkonna kokkuarvamise ja tuleviku planeerimisega. Külastajate number on juba teada: eelmisel aastal käis loomaaias veidi enam kui 430 000 uudistajat.

Algas loomaaia 80. juubeli aasta. Ja kuigi sündmust ennast tähistatakse eriti pidulikult augustikuus, alustasime loomaaia algusaegade meenutamisega juba praegu: loomaaia Facebooki lehel hakkas ilmuma töötajaid ja asukaid tutvustav nostalgiaalbum, mida täiendatakse uute fotodega igal neljapäeval.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside