Tallinna Maraton aitab kaasa Tiigrioru valmimisele

Tuhandeid jooksusõpru ja liikumisharrastajaid kaasava Eesti suurima rahvaspordisündmuse ja rahvusvahelise maratoni programm algab reedel 6. septembril viiekilomeetrise Nike Noortejooksuga, jätkub laupäeval 7. septembril Mesikäpa lastejooksude ning 10 km Optibet Sügisjooksuga ja lõpeb pühapäeval 8. septembril klassikalise maratonijooksu (42,195 km) ning poolmaratoniga (21,1 km). 

Kuna 8. septembril viib maratonirada esmakordselt läbi Tallinna loomaaia, siis tekkis korraldajatel mõte anda koos tuhandete liikumist armastavate inimestega omapoolne panus loomaaia asukate elutingimuste parandamisse. Valik langes loomariigi ühele väärikamale esindajale – amuuri tiigrile. Tallinna loomaaed rajab amuuri tiigrile uut kodu – tiigriorgu – mille kampaaniat veab Tallinna Loomaaia Sõprade Selts. Hetkel viibib tiiger Pootsman Tšehhi loomaaias ning Tallinnasse tuuakse ta tagasi alles siis, kui siin on valminud talle uus kodu. Tiigrioru kontseptsiooni koostamisel on kaasa aidanud paljud eraisikud ja ettevõtted ning ka jooksusõbrad soovivad anda oma panuse, et tiiger Pootsman saaks võimalikult kiiresti koju tagasi naasta.

Ostes jooksusärgi annad oma panuse amuuri tiigrile uue kodu valmimiseks. Särgi saab osta siit.

Eesti suurimast jooksust osavõtjad ja kõik teised soovijad saavad soetada kuldsete tammelehtedega T-särgi, mis on valmistatud eritellimusel, spetsiaalselt kestvusalade ja pikamaajooksu tarbeks toodetud õhulisest kangast. Tallinna Maratoni seekordne jooksusärk on musta värvi, Sügisjooksu juubelisärk aga valge. Saadaval on nii meeste kui naiste suurusega särgid. Särgimüügist saadava tuluga toetatakse tiigrioru valmimist. 

Tallinna loomaaia direktori Tiit Marani sõnul võib öelda, et tiigriorg on elupaik „tiigrile ja ta sõpradele“ ehk siis tegemist on Kaug-Ida looduse väljapanekuga, kus põhirõhk on amuuri tiigril, aga vaadata saab ka sealsamas elutsevaid teisi liike viiksjänesest muskushirveni. “Tiiger on loomulikult keskne. Temale loodud elutingimused on võrreldamatult paremad kui senised. Tiigri puhul pakutakse külastajale kahte võimalikku elamust – üks ala on vahetu kogemuse alal, kus tiigrit igal juhul näeb, teine looduslik keskkond, kus tiigrit võib ka mitte märgata, aga kui see õnnestub, siis seda suurem on selle kogemuse väärtus. Tiigrioru valmimisega saab Tallinna loomaaed ohustatud liikide Euroopa programmis veelgi olulisema rolli.” 

“On tore, et maratonirada läbib ka loomaaia territooriumi ja täname juba ette arvukaid jooksusõpru, kes annavad oma panuse tiigrioru rajamisse. Soovime Eesti suurimast jooksupeost osavõtjatele edu valmistumisel ja kiireid jalgu jooksurajal”, lausus Tiit Maran.

Tallinna Maratoni erinevatele distantsidele saab registreerida siin.

Allikas: Tallinna Maraton

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside