Head rahvusvahelist loomaaednike päeva!

Rahvusvaheline Loomaaednike Kongress kuulutas 2015. aastal 4. oktoobri rahvusvaheliseks ja iga aasta tähistatavaks loomaaednike päevaks, et väärtustada loomaaedade töötajate panust igapäevasel loomade eest hoolitsemisel, liigikaitselises ning teadus- ja haridustegevuses.

’Loomaaednik’ ei ole ainult loomadega kokku puutuv loomaaia töötaja, ta on inimene väga erinevate tööülesannete ja vastutusalaga, kes on pühendunud, valmis töötama ka pikki ja väsitavaid tunde oma hoolealuste ja laiemalt kogu loodushoiu nimel. Aitäh kõigile, kes teevad tänuväärt ja tubli tööd meie loomade, taimede, rajatiste ja külastajate eest hoolitsemisel! Siia väikesesse galeriisse kõik pildile ei mahtunud, kuid loodetavasti aimub valikust kui mitmekülgne ja armas ‘loomaaednik’ oma töös on ning kui oluline taustajõud siin töötab. Vaata galeriid.

Aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ pälvis zooloog ja loomaaia armastatud giid Aleksei Turovski Haridus- ja Teadusministeeriumilt haridustöötaja elutööpreemia! Palju õnne, Aleksei!

Tallinna loomaaiaga on Aleksei Turovski seotud alates 1972. aastast. Ekskursioonide, loengute ja parasitoloogitöö kõrval on ta juhendanud ka huviringe, kust väljakasvanud õpilased on pärast kõrgkoolide lõpetamist jõudnud tagasi tööle loomaaeda. “Aleksei on meile huviringis tihtipeale rääkinud, et ebahuvitavaid loomi ei ole olemas. Usun, et see on üks parimaid viise, kuidas maailmasse suhtuda: iga loom on huvitav, iga loom on tähtis. Sellest sünnib suur armastus looduse vastu. Ja kui Aleksei räägib loodusest, siis tundub loodus arusaadav, kuid samas edasist uurimist väärt. Sellest sünnib suur armastus teadmiste vastu. Nende kahe suure armastuse eest olen õpetaja Alekseile väga tänulik.”– loodushariduse spetsialist Darja Zubareva.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside