Hülgepojad rannikul inimese abi ei vaja

Suured inimtekkelised keskkonnamuutused toovad kaasa uued olud. Kliima muutus avab paljudele lõunapoolsetele liikidele võimaluse liikuda Eesti aladele, muutes sellega meiega Eestimaad jagavate loomaliikide koosseisu. Mis aga toimub nende liikidega, kelle eluolu on seotud talvekülmaga? Eks neilgi tuleb muuta oma käitumist, või kui nad sellega hakkama ei saa, siis paraku taanduda.

Kui seni kargete ja lumerohkete talvede asendumine sombuste ja vihmarohkete pimedate päevadega tekitab meis inimestes arusaamatust, siis jäävabad talved panevad Läänemere arktilised loomaliigid hoopis keerulisemasse olukorda. Viigerhüljes, kes tavapäraselt toob pojad veebruaris-märtsis ilmale merejääl, on tänavu pehmete talvede ja korraliku jää puudumise tõttu sunnitud poegima rannikul. Lisaks viigerhüljestele satuvad randadele ka hallhülged, kus kokkupuude inimesega on väga tõenäoline. Kui esmapilgul võivad rannikul viibivad hülgepojad meile hüljatute ja abituna näida, hoiavad emasloomad neil siiski kauguses silma peal.

Seetõttu on väga oluline järgida Keskkonnaameti edastatud üleskutset rannal viibivatest hülgepoegadest eemale hoida, neid mitte katsuda, toita, koos pilti teha või kõige hullem – endaga kaasa viia. Rannas koeraga jalutades tuleks ka oma lemmik rihma otsas hoida, et temast hülgepojale ohtu ei kujuneks. Kui aga hülgepoeg näib tõesti hädas olevat, tuleb sellest teada anda Keskkonnainfo tasuta telefonil 633 1313 või tasulisel lühinumbril 1313.

Miks loomaaed sellest räägib?

Sest head inimesed aegajalt arvavad, et neid hülgepoegi, kel ema kohe läheduses pole, on vaja päästa ja inimese hoole alla tuua. Niimoodi heade kavatsustega saavutatakse aga hoopis vastupidist. Loomaaias teatakse kuivõrd raske on hülgepoegi üles kasvatada ning juba inimesega harjunud loomal edaspidi looduses hakkama saada. Paneme inimestele südamele jätta hülgepojad loodusesse ning abistada loomi tõesti siis kui nad on ilmses hädas ja teisiti ei saa. Abi andmine on aga targem jätta Keskkonnaametile, kel on selleks oskused. Nii on hüljestele endile parim.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on märtsis suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab märtsis jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside