India lõvi Tori käis tervisekontrollis

Veebruaris 15-aastaseks saav india emalõvi Tori käis kolmapäeval tervisekontrollis. Eaka, kuid sellegipoolest ohtliku kiskja läbivaatus toimus mõistagi üldanesteesias. Loomaarstid võtsid lõvilt vajalikud bioproovid, sh DNA proovi, kuulasid südant, mõõtsid vererõhku-pikkust-kaalu, puhastasid kõrvad, vaatasid üle kihvad ja purihambad ning lõikasid küüniseidki.

Kui looduses elavad lõvid u 10–14-aastaseks, siis loomaaedades, kus neid ei ohusta nälg (sh ka kõrge vanuse tõttu karjast väljaheitmise puhul), konkurents, küttimine ja elupaikade hävimine, on aasia lõvide keskmiseks elueaks tubli 15–20 aastat. Nii nagu inimestel, esineb kõrges eas loomadelgi rohkem terviseriske. Üle keskea kaslaste, sh ka kodukasside, sagedasemaks tervisemureks on probleemid seede-, eritus-, ringe- ja suguelundkonnaga.  Lõvi Tori muud näitajad on normi piires, kuid vererõhk ning maksa ja kõhunäärme markerid olid tavapärasest kõrgemad. Tänu sellele teadmisele saame loodetavasti ennetada tervisemurede süvenemist ning pöörata rohkem tähelepanu sobilikule toitumiskavale ja ravile.

Loomaaed tänab kõiki lõvi tervisekontrolli läbi viinud töötajaid ja maaülikooli veterinaarkliinikut. 

Fotod: Inari Leiman (Tallinna loomaaed)

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside