Jääkaru Friidale tehti põhjalik tervisekontroll

Alanud aastaga alustasime taas loomaaias meie loomade regulaarsete tervisekontrollidega, et võimalikud tervisemured juba varakult avastada. Esimestena käisid läbivaatusel jääkaru Friida ja tüügassiga Sambo. Järgmisena ootab põhjalik kontroll ees juba meie aasia lõvisid, manulipoissi ja elevant Carli.

Kolmapäeva, 8. jaanuari varahommikul tegid loomaarstid koostöös maaülikooli loomakliiniku ja Veterinaardiagnostikakeskusega põhjaliku tervisekontrolli jääkaru Friidale. Meditsiinitehnika ja -tarvikute ettevõte Semetron AS tõi selle tarvis spetsiaalselt Hollandist kohale ka ultraheliaparaadi. Tervisekontrolli ettevalmistamiseks tuli meie jääkaruemandale – kes ärge unustage on ikkagi 235 kg kaaluv ohtlik arktiline kiskja! – teha üldanesteesia ning pügada ultraheliuuringu tarvis karvadest paljaks ka tema kõhualune. Lisaks ultraheliskriiningule võtsid loomaarstid karult kontrolli käigus bioproove, sh DNA proovi, paigaldasid talle mikrokiibi ning vaatasid üle ka tema kõrvade ja hammaste seisundi. Kui üks murdunud hammas välja arvata, on veterinaaride hinnangul Friida tervis korras.

Täname kõiki protseduuri õnnestumisele kaasa aidanud loomaaia töötajaid, Eesti Maaülikooli Loomakliiniku anestesioloogi Aleksandr Semjonovit, ultraheliuuringut läbi viinud Veterinaardiagnostikakeskuse loomaarsti Oksana Vidjakinat ning Semetroni esindajat Jarmo Oberstit.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside