Kaheksas nädal

Eesti Vabariigi aastapäeva puhul pääseb pühapäeval, 24. veebruaril loomaaiaasukaid uudistama soodsalt, pileti eest tuleb välja käia vaid 2 eurot. Kassad on avatud 9–15, jalutada võib loomaaias kuni kella viieni õhtul. Avatud on nii troopikamajad, paksunahaliste maja kui ka laste loomaaed. Keha kinnitada saab Illu ja Tiigri kohvikutes.

Alanud koolivaheaja puhul kutsub loomaaed 1.–4. klassi lapsi tuleval nädalal taas linnalaagrisse. Seekordsete tegevuste teema on meeled loomariigis. Lähemalt talvisest linnalaagrist ning huviliste registreerimine siin.

Tuleval kesknädalal, 27. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist jääkarupäeva. Sel puhul on loomaaia Rocca Al Mare poolse põhjavärava (Paldiski mnt 145) kassa erandlikult avatud kella 16ni. Pealelõunal alates kella 15st kõnelevad Arktika valitsejast polaariumis Aleksei Turovski ja Anne Saluneem. Huvilised saavad jääkarukostüümis abiliste toel uurida polaaralade tippkiskja karva ja proovida valget hiiglast paberile jäädvustada. Täpsemalt siin.

Jääkarud Aron ja Friida on külaliste vastuvõtuks igatahes valmis ja tulevad üle vaatama iga aediku äärde jalutanud uudistajat. Samas tasub videvikuski loomaaia karukaamera vahendusel jääkarudel silma peal hoida, sest tegevust jätkub ka õhtusesse aega.

Kuigi on alles veebruari teine pool, tungib kevad jõuliselt peale. Prževalski hobused panevad hirnatuste saatel karjasuhteid paika. Kaljukitsed ja mägilambad alpinaariumis naudivad soojendavat päikest niivõrd, et sageli ei kiirustagi täidetud söödasõimede juurde, vaid külitavad mõnuga päikeselaigus. Kured soputavad sulgi ja nokitsevad lume alt vabanenud pinnasest saaki otsida. Habekotkad hauvad hoolega.

Neljapäeval nägid sõraliste majas ilmavalgust kaks hollandi kääbuskodukitse tallekest. Reedel aga uinutati neerupuudulikkuse tõttu igaveseks Tallinna loomaaias 2005. aastal sündinud lumeleopard Otto.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside