Kaheksas nädal

Neljapäeval, 20. veebruaril sai  loomaaia aasia lõvi Tori 15-aastaseks. Ennelõunal, kui tibutav veebruarivihm järele oli jäänud ja päike pilve tagant välja tulnud, lasti ta õueaedikusse kingitusi katsuma. Tori sai tuuseldada kaneelilõhnalist heinakotti ja veeretada jaapani makaakide käes olnud suurt punast palli. Vunderi jõulutöötoas pisikeste loomasõprade poolt valmistatud vahva papist kitse lõi ta käpahoobiga pikali ja hakkas kõhu alt purema – just nii teeks ta ka saakloomaga looduses.

Kesknädalal läbisid amuuri leopardid Alexei ja Muusi tervisekontrolli ja vahetasid seejärel omavahel aedikud. Rahva ees suures ekspositsioonis luusib ja turnib nüüd väiksem, aga pontsakam Muusi, kes kaalub 47 kilo ja võiks veidi alla võtta. Alexei kaalub 49 kilo.

Mõni aeg tagasi moodustati troopikamajas kaks india pantergekode paari. Esimene paar oli vägagi temperamentne ja madistas enne rahunemist nii kõvasti, et emase sabaots jäi isase lõugade vahele. Teine paar sai kokku tasakaalukalt ja tundub, et just nii nagu peab. Isane marssis uhkelt silm säramas emase ligi ja väristas võrgutavalt oma jämeda saba otsa. Emane isasest välja ei teinud ja jätkas oma toimetusi, kuid ometi võrgutus mõjus ja nüüd on läbi emase kõhunaha näha moodustuvaid mune.

Sõbrapäeval munesid argusfaasan ja nandu.

21aastane gaur Andrea suri pühapäeval. San Diego loomaaia safaripargis sündinud võimas Aasia päritolu veislane elas Tallinnas 20 aastat, kasvatas üles kaks vasikat ja nägi siin ka oma järglase vasikate sündi ja üleskasvamist.

Loomaaia looduskooli õpilased meisterdavad vivaariumi rottidele, hiirtele, deegudele, merisigadele ja küülikutele pappkarpidest ning heinast põnevaid pesi, majakesi ja labürinte.

Loomaaia sõprade seltsi vabatahtlikud vedasid jaanuari ja veebruari nädalavahetuste talgupäevadel liigikaitsekeskuse uue naaritsakompleksi puuridesse liiva ning varusid sisustuseks oksi ja kände.

Kolmapäeval külastasid loomaaeda ja kohtusid loomaaia direktoriga Tabasalu Ühisgümnaasiumi ettevõtlikud noored, kes kogusid koolis korraldatud heategevuskontserdil “Päästke loodus!” Austraalia loomade toetuseks 400 eurot.

Eesti Vabariigi aastapäeva puhul maksab loomaaia pilet 24. veebruaril 2 eurot. See on esmaspäev, sestap on siseekspositsioonid sel päeval sanitaartööde tõttu suletud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside