Kaheksateistkümnes nädal

Päikeselised ilmad ja lähenev koolilõpp meelitavad loomaaeda rõõmustavalt palju külastajaid. Ka enamik loomi saavad nüüd õueõhku nautida. Väljas käivad troopikamaja valgetups-marmosetid, pintšetamariinid ja luitekassid. Flamingod kolisid peeglitega suveaedikusse. Ka šimpansid pääsevad päikese kätte, kuid esialgu pole nad külastajaile õues veel näha. Ekspositsiooniaedikusse saavad nad peale loomaaiasõprade nädalavahetusel toimuvat suurt Teeme ära! koristustööd.

Dalli lumelamba tall_foto Inari LeimanMöödunud laupäeval nägid ilmavalgust esimesed kaks siberi kaljukitse tallekest, 1. mail sündis miiluvasikas, 3. mail Dalli lumelamba talleke, 4. mail kaks nuubia kaljukitse talle, 5. mail tagakaukaasia mägilammas ja jakivasikas. Loomaaia valgetoonekured heitsid paari ja hauvad nüüd kaht muna. Inkubaatorisse paigutati juba neljas partii faasanimune ja esimene partii hanede-partide mune. Nii habe- kui vöötkakud on andnud inkubaatorisse seitse muna.

Pühapäevasel emadepäeval on kõik oodatud loomaaeda vastseid pisiperesid, tallekesi, vasikaid, ahvi- ja surikaadipojukesi koos nende emmedega uudistama. Loomaaed on õidepuhkenud kevadlilledest värviküllane, õitsevad ka kaunid jaapani kirsid.

Möödunud laupäeval toimus Loomaaias heategevusorganisatsiooni Lions-klubi talgupäev. Üle 100 kokkutulnud lioni paigaldasid loomaaeda üheksa piknikupinki, värvisid kääbusjõehobude siseruumi, puhastasid ja kruntisid ahvipuuride metallpindu ja tegid huvitavamaks loomaaia lõvide elu kinnitades lõviaedikusse mänguasju.

Loomaaia huviringide lapsed koos vanematega, kokku sadakond huvilist, said neljapäeva hilisõhtul osa liblikate ööpüügist Veskimetsas. Kuigi pilvitu öö liblikate lendu ei soosinud, tuvastati üle kümne ööliblikaliigi ja lapsed said aimu erinevatest püügitehnikatest.

Esmaspäeval auto, praami ja lennukiga Iisraeli poole teele asunud kuus noort buhhaara hirvepulli jõudsid kenasti sihtkohta pärale.

Laste loomaaia karjamaade ümber on kerkimas kena karjaaed ja kivitee.

Loomaaed tuletab meelde, et külastajate, eriti väikelaste, turvalisuse tagamiseks ei ole külastajail ega lastel lubatud loomaaias jalgratastega sõita. Ratta saab kinnitada loomaaia väravates olevatesse rattahoidlatesse, aga endal peab lukk kaasas olema.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside