Kaheksateistkümnes nädal

Lehekuu esimesest päevast algas loomaaias suvehooaeg: kassad on nüüd avatud 9–18, loomaaias võib viibida kuni kella 20ni. Loomaaeda sisenemiseks on loomaaiakülalistel soovi korral võimalik osta 1 euro võrra kallim pilet ja toetada seeläbi ohustatud liikide kaitset maailmas. Täpsemalt siin.

Neljapäeva, 2 mai hommikul läks lahti hilisõhtuste ekskursioonide piletimüük nii loomaaia kassades kui piletilevi müügipunktides. Sama päeva õhtuks planeeritud linnulauluekskursioon harrastusornitoloog Peep Veedla juhatusel aga lükkus vihma ja kõleda ilma tõttu nädala jagu edasi ja toimub nüüd 9. mail algusega kell 19.

Igal maikuu pühapäeval kommenteerivad loomaaednikud bandiidimaskiga osavnäppude pesukarude ja kõrgmäestike erakliku valitseja lumeleopardi toitmist ning elukekskonna rikastamist. Täpsemalt siin. Kuna lumeleopardid armastavad liikuda pigem videvikus ja sündmus on irbis Otto III jaoks esmakordne, siis viiakse kiskja huvi ergutamiseks pühapäeva hommikupoolikul irbiseaedikusse rohtu näksima ja lõhnamärgiseid maha jätma laste loomaaia kääbuskodukitsed, kes enne aedikuperemehe sisenemist turvaliselt oma koju naasevad.

Lisaks tavapärasele kevadisele tallerohkusele – peale tagakaspia uriaalide ning siberi ja nuubia kaljukitsede kepsutab nüüd talleke ka buhhaara uriaalide aedikus – tõid kevadpühad elevust ka mitmesse primaadiperekonda: läinud laupäeval sündis troopikamajas pisike pintšetamariin, 1. mail nägi ilmavalgust esimene tänavune jaapani makaagipoeg, 2. mail sündisid kaks kääbusmarmoseti pojukest ja takiinikari täienes kolmanda võsukesega.

Faasanid munevad üksteise võidu. Hauduva valgekurepaari kõrvalaedikus elutsev üksik noor valgekurg sai vanalindude eeskujul samuti munakurnaga maha. Linnutiikide kaldale pesa teinud kanada lagled aga jagavad kurna kaitseks aegajalt maid mööda jalutavate kihnu maalamba jääradega.

Loomaaia üheksalt vanimalt euroopa ja ameerika piisonilt kogutud karvaproovid saadeti Tšehhi Tabori loomaaeda, kus on käima lükatud teadusprojekt, et välja uurida, millised geenid mõjutavad piisonite pikaealisust. Tabori loomaaias tegeldakse pürja paljundamise ja taastamisega Tšehhi looduses.

Esmaspäeval sõitsid Leetu kolm lakklammast, üheksa dagestani tuuri ja üheksa ida-sinilammast.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside