Kaheksateistkümnes nädal

Kuigi vabaõhumuuseumid ja muuseumide õuealad avatakse külastajatele juba 2. maist, jääb loomaaed veel suletuks, et teha ettevalmistusi loomade ja külastajate turvaliseks taaskohtumiseks.

Möödunud neljapäeval, 23. aprillil koorus inkubaatoris teine habekotkatibu. Esimene, tänavu 13. märtsil inkubaatoris koorunud habekotkatibu, on juba tublisti kasvanud ja veedab aega habekotka pildi ja pea mulaaži seltskonnas, et mitte inimestesse kiinduda. Ta on juba ka oma vanemaid näinud. Kui ilmad soojenevad kolitaksegi tibud vanalindude kõrvale.

Neitsikure pesas aga koorusid sel kolmapäeval, 29. aprillil kaks tibu korraga. Munad munes neitsikureemand küll päevase vahega, kuid koorumine õnnestus tal sünkroniseerida ja nüüd saab kurepere koos toiduotsingul käia. Kurepaar, kes seni on üles kasvatanud vaid ühe poja, peab oma võsukestel hoolega silma peal hoidma ja ka tülisid lahendama, sest kuretibud on parajad riiukuked.

Kahel känguruemandal piiluvad novembrikuus sündinud pojad päikeselise ilmaga kukrutest välja.

Berberi vööthiirepaar paksunahaliste majas, kes märtsis kolme pojaga maha sai, peidab pesas juba uut, samuti kolmepojalist pesakonda.

Alpinaariumis võeti ette suuremat sorti ümberpaigutused. Noored isased kubani tuurid, buhhaara uriaalid ja Dalli lumelammas koliti emaste karjast täiskasvanud isaste aedikutesse. Siberi kaljukitsede noored sikud aga lasti emaste karja hulka, kus kaheaastane sikk Arno kohemaid 10-aastase juhtkitse Deltaga sarved ristas.

Viljastamata nandumune said uudistada surikaadid ja okassead. Viimased ei teinud munast suurt välja, pole ju toiduobjekt, kuid surikaadigrupile pakkus suur muna väga suurt huvi. Pesukarudele kühveldati aedikusse uut liiva.

Kevade edenedes jääkarude isu muudkui kasvab ja ratsiooni tuleb järk-järgult suurendada.

Talitajad korjavad oma hoolealustele vitamiinirikkaid võililleõisi, naati ja värsket rohtu. Loomaaia koristajatädid aga on eriolukorras ümber kvalifitseerunud aednikeks ja istutavad nüüd juhendaja täpsete näpunäidete järgi loomaaia köögiviljaaeda nuikapsaid ja varajasi kapsaid, et rikastada loomaaiaasukate toidulauda.

Kevad on veel jahedavõitu, aga õnneks on loomaaias pesasoojustusmaterjali vabalt võtta. Talvekarv on jaki seljas juba lahti ja nii saab hakk noosiks suure nokatäie villa.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback