Kaheksateistkümnes nädal

Loomaaed on nüüd avatud peaaegu täielikult. Suletuks jääb veel suur troopikamaja, kus elavad šimpansid ja kus praegu toimub suure akvaariumi rekonstrueerimine. Ka laste loomaaia kitseaedik õuealal ja laut on veel külastajatele suletud ning ekspositsioonis ei näe euroopa naaritsaid.

Mitu kuud suletud olnud väikekiskjate kompleksis Sise-Aasia asukate alal saab aga nüüd jälle uudistada alpiaasade pahurailmelist kaslast manulit ning stepi ja poolkõrbe asukaid, punarebase vähemaid sugulasi korsakeid.

Paksunahaliste majas näeb taas suuri ja väiksemaid madusid ning erinevaid sisalikke ja gekosid.

Troopikamaja asukad aga harjusid vaikuse, rahu ja omaette olemisega niivõrd, et ei taha seda mitte kergelt käest anda. Üllatunud araraunapaar summutab külastajate juttu valje krääksatusi kuuldavale lastes või riputab end lakke ja uurib elu pea alaspidi. Muidu hea isuga ja väga uudishimulikud senegali galaagod ööekspositsioonis aga ei kipu end enam näitama ja jätavad ka toitu järele.

Ööekspositsiooni teised asukad, kinkažud aga õnneks end häirida ei lase ja toimetavad vaataja ees nõtkelt oma tegemisi teha.

Ka maailma suurim kärnkonn aaga piilub stoilise rahuga oma lillepotist varjualuse alt.

Külastajate ette muskushirve aediku kõrvale koliti lühikeste teravate sarvedega äärmiselt osav mägironija, söakas ja võitlusvalmis, aga samas ka erksalt ettevaatlik hiina goral.

Lumeleopardi ekspositsioonist tasub nüüd otsida emasloom Delit, amuuri leopardide suurest õueaedikust aga Muusit. Mõlemad isasloomad – lumeleopard Otto III ja amuuri leopard Alexei – veedavad aega tagumistes aedikutes.

Jääkarud Friida ja Raspi on jätkuvalt koos ning taluvad teineteist kenasti. Nende söögiisu suureneb päev-päevalt.

Kuigi ilm on veel jahe, on kaamelid talvekarva maha ajamise juba ette võtnud: kes alustab näost, kel on kerekülg juba paljas. Eakas metsanotsu Loretta ei lase end selga tibavast vihmast segada ja külitab mõnuga omakaabitud pesas. Ka ninasarvikud naudivad sompus ilma ja seisavad unelevalt vihmas.

Loomaaia looduskooli eluslooduse klassi Uus-Guinea hiid-raagritsikate terraariumis on talve jooksul palju ritsikapoegi koorunud.

Loomaaeda aitavad kevadiselt kaunimaks muuta Hiiumaa ametikooli linnaaednikud ja maastikuehitajad ning Tallinna Kopli ametikooli aiandusõpilased, kes praktika käigus istutavad peenardele karukelli ja teisi kauneid kevadlilli.

Tänavu 8. mail tähistatava maailma rändlindude päeva sissejuhatusena tiirutas läinud laupäeva hommikul loomaaia linnutiikide kohal tiibade vihinal kühmnokk-luige paar. Naerukajakarikastele tiikidele nad siiski ei laskunud. Vaid vihitaja ehk jõgitilder ei lase end häälekalt naervast ja pidevalt õhevil kolooniast häirida ja passib rahulikult kaldaveeres suupoolist. Pärale jõudnud suitsupääsukesed uurivad juba vidistades paksunahaliste maja laealuseid talasid ja karniise, kuhu pesa ehitada.

Tuleva ja ületuleva nädala kolmapäeva ja neljapäeva õhtuti toimuvad loomaaias juba traditsiooniks saanud linnuretked, mida juhendab Peep Veedla. Retkedele tuleb eelnevalt registreeruda.

Loomaaed kutsub ka kaasa lööma Loodusfestivali linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside