Kaheksateistkümnes nädal

Veskimetsa alune on ülastest valge. Teepervedel aga sirutuvad taeva poole lambanisad – põldosja kevadised võrsed. Nädala algusest saati silgutab metsatukas väike-lehelind, kohal on must-kärbsenäpp. Esimest kolme suitsupääsukest märgati paksunahaliste maja ümber vidistamas kesknädalal.

Haneparved lendavad kaagatades üle loomaaia. Osa üle lendavatest suur-laukhanedest aga tunnevad end loomaaias turvaliselt ja laskuvad toituma nii miilude suurde aedikusse kui ka linnutiikide tühjadele niitudele.

Loomaaia asukad on algust teinud talvekarvast vabanemisega ja näevad mõneti tokerjad välja.

Amuuri leopardid vahetati aedikutes – ekspositsioonis on nüüd Alexei – ja mõlemale loomale anti muudele mänguasjadele lisaks uudistamiseks ka suur pappkast.

Emaelevantidele ja karakalidele toodi aedikutesse uut liiva. Isaelevant Carl aga toimetas hoolega sinisaviaugus.

Surikaatidele puhuti seebimulle. Neil võttis veidi aega, et aru saada, millega tegu. Kääbusjõehobu Pupale lasti kuulamiseks džässmuusikat, kuid see talle ei meeldinud ja ta kablutas uksest välja.

Pärast pühapäevast basseiniklaaside pesu polaariumis ujusid jääkarud nii hoolega, et nüüd on mõlemal mõnus pikalt pikutada.

Ohtlikuks muutunud kuused takiinide aedikute ääres võeti kesknädalal maha. Mõnusalt kuuselõhnased oksad ja pakud lähevad loomaaialoomadele söödaks ja elukeskkonna rikastamiseks.

Laste loomaaia küülikutele, kilpkonnadele ja teistele pisiloomadele korjati maiustamiseks värsket võilille ja naati.

Liigikaitseuuringute keskuses elavad lagritsad on talveunest virgunud ja esmaspäeval pandi kokku esimene paar.

Uhkeid karvaseid sarvi kandvad miilupullid aga eraldati miilulehmadest, et sigimist kontrolli alla saada.

Talvekorterist lubati õueaedikusse hiina lasuurharakas. Teda näeb faasanite reas kuukabarra elupaiga kõrval. Sealsamas lähedal uhkeldab metalselt läikiva sulestikuga kroon-läikfaasani kukk.

Siberi kaljukitse sikk võib uhkust tunda: teisipäeval ja kolmapäeval täienes tema kari kahe tallekese võrra. Neljapäeval aga nägi esimene talleke ilmavalgust alpinaariumi buhhaara uriaalide karjas. Neid on tore pühapäevasel emadepäeval uudistama tulla! Külastajate eest varjatud alal sündis teine talleke buhhaara uriaali Joca karja.

Sompus õhtupoolikul loomaaeda sattunutel tasub ameerika piisonite aedikul silm peal hoida. Just sellise ilmaga meeldib neile suurtele veistele jooksutuurid üles võtta.

Läinud reedel vaktsineeriti šimpansid Betty ja Quincy kolmanda doosiga koroona vastu. Vaevusi pärast süsti ei täheldatud.

Tuleval nädalal asub oma uue kodu ja tuleviku poole teele teravmokk-ninasarvik Kibeta – esimene Tallinna loomaaias sündinud ninasarvikuvarsake.

Kagu-Aasia troopilise vihmametsa hoone sai murumättakatte, hoones sees aga valmivad kunstkaljud.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside