Kahekümne esimene nädal

Loomaaia loomkond sai täiendust. Lemmikloomade kaupluste kett OÜ Zoo Planet, kel plaanis suurem renoveerimine Tartu kaupluses, kinkis loomaaiale osa müügis olnud eksootilisi loomi ja kolm oravat. Oravad kolisid laste loomaaeda. Turako, tanukana ja kuukabarra, Austraalias ja Uus-Guineal elutsev jäälindlane, kes on tuntud oma kõristav-kõkutava naerulagina poolest, hakkavad peale karantiinis viibimist elama faasanite kompleksis. Kesk- ja Lõuna-Ameerika päritolu peamiselt taimetoidulist väikekiskjat kinkažud aga, keda vahel ka „öiseks hulkujaks“ või „meekaruks“ kutsutakse, kuid kes oma ümara pea, ümmarguste kõrvade ja haardsabaga pigem mõnd primaati meenutab, võib edaspidi hea õnne korral, ikkagi ööaktiivne loom!, lõvimaja väikekiskjate ja primaatide reas näha saada.

Tallesid sünnib aina juurde. Rekordpäev oli möödunud laupäev, mil nägi ilmavalgust kokku 11 dagestani tuuri, siberi kaljukitse, tadžiki markuuri ja kameruni kääbuskitse tallekest.

Pühapäeval sündisid pojad kahel jaapani makaagil. Teisipäeval poegis heledat karva baktrian Buduur. Neljapäeval oli pesakasti pojad toonud Aegviidu metsadest 2012. aasta kevadel kutsikana loomaaeda toodud ilves Dikuša.

naarits Mummu pojad 5.1_foto Kristel NemvaltsLiigikaitse uuringute laboris on pesakonnad juba kolmel euroopa naaritsal, kokku on sündinud 16 naaritsapoega.

Valgekurepaar proovib taas sel kevadel juba kolmandat korda pesitseda – pesas on jälle kaks muna. Ka lumekakud on pessa munenud kaks muna.

Teisipäeval toodi loomaaeda Pärnumaalt mahajäetud luigepesast leitud munast inkubaatoris koorunud laululuigetibu, keda loomaaiatöötajad nüüd korralikult sööma hakkama meelitavad.

Elevandimajas valmistub kestumiseks Põhja-Ameerika päritolu harilik roninastik. Ta on muutunud tuhmiks, tema silmi katvad kokkukasvanud silmalaud on piimjalt hallikad ja ta võtab sageli vanni.

Taas on osaliselt avatud kullimäe kotkaste ekspositsioon.

Neljapäeval toimus loomaaia luigeplatsil looduskooli huviringide õpilaste õppeaasta lõpetamise perepäev. Suviseks looduseuurimiseks andis noortele häid soovitusi zooloog Aleksei Turovski, aasta jooksul omandatud teadmisi sai proovile panna viktoriiniküsimustele vastates. Laupäeval sõidavad huviringide õpilased ekskursioonile Lahemaale, Viru rabasse ja Pärispea poolsaarele merelinde vaatama.

Tuleva nädala kolmapäeval, 1. juunil aga tasub tulla loomaaeda lastekaitsepäeva programmist osa saama. Täpsemalt siin või loomaaia Facebookis.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

*Avatud väike troopikamaja ja paksunahaliste maja. Suur troopikamaja ning laste loomaaia siselaut ja kitseaedik õuealal on suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 20ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside