Kahekümne esimene nädal

Maikuu eelviimasel nädalal võõrustas loomaaed rahvusvahelist seltskonda – toimus EAZA (Euroopa Akvaariumite ja Loomaaedade Assotsiatsiooni) liigikaitse konverents, mille ettekanded on järelvaadatavad Postimehe vahendusel.

Koostöös Maaülikooli veterinaaridega uinutati neljapäeva varahommikul jääkaru Nord, kes oma elu jooksul mitmeid kordi kolinuna keeldus vabatahtlikult transpordikasti minemast. Ta toimetati uude polaariumi.

Loomameedikud uurisid üldanesteesias viibivat jääkaru põhjalikult, tema käppadest tehti röntgenülesvõtted ja võeti kõik vajalikud proovid. Fotoreportaaž toimunust on loomaaia kodulehe galeriis. Nord pääseb õueaedikusse külastajate ette kui on oma uues elupaigas kohanenud.

 
Jääkaru Friida, kes on end suvesoojuses lausa pruuniks püherdanud, tõmbas aga ninaga õhku ja oli kaasa Nordi kõrvalpuuri kolimisest silmanähtavalt huvitatud.

Nädalaga sündis juurde üheksa dagestani tuuri, kaheksa tadžiki markuuri, kaks kreeta habekitse, kaks lakklammast ja üks tagakaspia uriaal. Möödunud nädala lõpul said poegadega maha ka kaks esmapoegijat: muskusveis Helena ja nooruke jaapani makaak. Linnutiikidel võib näha kaht paari kanada laglesid tibudega jalutamas: ühel paaril on kolm, teisel viis tibu. Liigikaitselabori euroopa naaritsatel on samuti esimesed pesakonnad sündinud.

Hauduma asusid väikeluiged ja lumekakk. Õnnekured ehitasid uue pesa ja istusid taas munale. Troopikamajas munesid india pantergekod kaks muna, mis paigutati inkubaatorisse.

Flamingod viidi õueaedikusse: tänavu näeb seitsme täiskasvanud linnu kõrval ka kuut veel õrnalt hallika sulestikuga noorlindu, kes saabusid Tallinna möödunud aasta detsembris Tšehhist.

Ka väike hülgepoiss Filja kolis möödunud nädalal õue, kuid mitte veel külastajate ette. Vaata, kuidas ta veejoa all lustib:

Reede hommikul alustasid sõitu Kaunasesse hiid-merikotkas, lumekakk ning paar paabulinde, kuningfaasaneid ja kroon-läikfaasaneid. Pealelõunal peeti paksunahaliste majas kääbusjõehobu Holgeri 44. sünnipäeva.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside