Kahekümne esimene nädal

Loomaaednike ja paljude heade vabatahtlike abiga pika ja põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud ilveseaedikud kullimäel said valmis ning neljapäeva hommikul toodi ilvesed Dikusha ja Rina samblamätaste, rohupuhmaste, pisikeste kuuskede-mändide ja hulga ronimistüvedega metsaseks muudetud elupaika sisse elama.

Ilvesed Rina ja Dikusha kolivad tagasi kullimäele
Dikusha
Rina
Dikusha ja Rina

Loomaaia aiandi väravas avati aga päris uus ekspositsioon: suurde terraariumi kujundati looduslikult mättaline elupaik Kunaširi ja Hokkaido saarelt pärit jooksiklastele, kelle lemmikroaks on teod.

Kätte jõudnud dagestani tuuride poegimise aeg tõi nädala lõpuks aedikusse kepsutama lausa 22 tallekest. Esmaspäeval nägi ilmavalgust esimene ida-sinilamba tall, kesknädalal sündis jakivasikas.

Laupäeval täitub 45. eluaasta kääbusjõehobu Holgeril. See on kääbusjõehobu jaoks väga soliidne iga. Juubeli puhul toovad loomaaia looduskooli õpilased Holgerile ja tema kaasale Pupale suure sületäie maitsvaid võililli.

Muuseumiöö meisterdamistöötoas läinud laupäeval valmisid loomaaia sõprade abiga vahvad ja põnevad elukeskkonna rikastamise vahendid loomaaialoomadele. Suur aitäh kõigile meisterdajatele!

Lumeleopard Otto III sai talle tehtud pappkastidest looma kätte esimesena, juba pühapäeval toimunud toitmise demonstratsioonil. Mai viimasel pühapäeval näeb-kuuleb viimast korda loomaaednike selgitusi pesukarude ja lumeleopardi toitmisele ja elukeskkonna rikastamisele. Rohkem infot siin.

Primaatide elu põnevamaks tegemiseks jagati neile kahvrilaimi lehti ja sidrunheina, lõvid said nuuskida kaneeli ja naistenõgest, jääkarud tegutsesid palli, toru ja tuletõrjevoolikutega.

Kaeluspapagoid ning kääbus- ja dekoratiivkanad koliti suveks õueaedikutesse. Üha enam aega veedavad õues ka tamariinid ja marmosetid, pärdikud ja vaarid. Troopikamajas saab üle hulga aja taas näha harilikku leeguani.

Tallinna kesklinnas katuselt alla potsatanud ja seejärel loomaaeda toodud jääkosklapojad sirguvad veelinnuaias kenasti.

Tallinna Vikerkaare lasteaia Tiigri rühma lapsed toetasid tiigrioru valmimist omakogutud annetusega.

Möödunud nädala neljapäeval said liigikaitselaboris kokku 20 kunagist ja praegust naaritsatöötajat. Vahetati muljeid ja kogemusi ning uudistati kohe-kohe valmivat uut naaritsakompleksi.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside