Kahekümne esimene nädal

Loomaaed avas oma õuealad teisipäeval kell 9 ja kohe olid ka esimesed külalised rõõmsalt loomaaeda sammumas. Lääneväravas tervitas tulijaid linnutiikidel elav sookurg, kes esimesena loomaaeda sisenenud vanaproua õhutusel erutusest lausa tantsima kippus. Põhjaväravast sisenenud esimene pere aga seadis sammud kohe jääkarumaailma poole ja pakkus uudistamisrõõmu jääkaru Friidale.

Esimese päeva jooksul külastas loomaaeda 1019 inimest.

Alates juunikuust kutsub loomaaed huvilisi hilisõhtustest ekskursioonidest osa saama. Täpsem info ilmub järgmise nädala alguses loomaaia kodulehel ja Facebookis. Pileteid ekskursioonidele müüakse ainult Piletilevis.

Loomaaia külastajate hulk kasvab tasapisi ning jääkaru Friida, kes peale iga suplust end korralikult pruuniks püherdab, uurib nüüd vaateplatvormil tammuvaid kahejalgseid lausa püstijalu. Vastasaedikus külastajaid luurav Aron näitab siiski ka jääkarule kohast valget karvakasukat.

Miilud unelevad madalaks nositud murul päikesepaistel. Võimsate sarvede raskus vajutab tukkuvate miilupullide nina lausa vastu maad. Kaksküürkaamel Habiba poeg on juba selgeks saanud, et kui päike liiga palav, tasub ema suure kogu all varjus istuda.

Inimtühja loomaaiaga harjunud valgekured tegid pesa ja munesid mai alguses oma teise kurna külastajate raja lähedusse aia äärde. Nad ei teadnud ju, et loomaaed taas avatakse. Õnnekuredki alustasid teise kurna haudumisega ja istuvad nüüd kordamööda esmaspäeval munetud munal.

Teisipäeval koorusid linnutiikidel kolm tibu kanada laglede paaril. Pesakonda võib näha vanemate valvsa pilgu all kihnu maalamba jäärade aedikus toitumas.

Kesknädala pealelõunal tabati paaritumas valgesaba-okassead. Ka sini-paabulinnu kuked püüavad teineteise võidu kanakeste tähelepanu.

Neljapäeva hommikul avastati paksunahaliste maja amuuri roninastiku terraariumis neli muna, mille ümber madu oli hoolitsevalt keerdunud.

Elevantide käitumise rikastamiseks ei antud neile õueaedikusse heina nosimiseks nagu tavaliselt ja nii avastasid londikandjad aedikus kasvava värske rohu ning õppisid seda endale ise söögiks kitkuma. Ka loomasöödaks toodud just lehtinud hiirekõrvul kaseoksad maitsevad paksunahaliste maja asukatele väga.

Veskimetsa veerde nõukogudeaegse betoonblokkidest rinnatise asemele rajatud puhkeala on nüüd valmis. Tärkava taimestiku vahel ilutsevad loomaaias toimunud skulptuurifestivalidel valminud loomakujud, mille vahele aeg-ajalt ka päris loomad – sinikael-pardid – end väljanäitusele sätivad.

Aia- ja Lilleäri Nurmiko kinkis loomaaiale 1600 potistatud nartsissi Tête-à-tête, mis istutati peamiselt Veskimetsa puhkealale, aga ka mujale. Istutustöödel olid loomaaednikel abiks Tallinna Kopli Ametikooli aianduse eriala õpilased.

Kaheaastane muskusveis Ralf meelitati kolmapäeval kasti ja lasti sealt spetsiaalsesse transporditreilerisse ning sõit Tšehhimaa poole läks lahti.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside