Kahekümne esimene nädal

Maikuu viimane nädal tõi raju ja vihma, aga lasi ka päikesel särada. Vapralt jalutasid loomaaias lasteaiarühmade keepidesse rüütatud põngerjad, toimusid loodushariduslikud õppeprogrammid ja looduskooli huviringitunnid.

Loomad end ilmauperpallidest aga suurt segada ei lasknud. Vihmasel kesknädalahommikul tuli kergelt tokerja väljanägemisega korsak üksikut vaatajat märgates uudishimulikult uurima, et kas tuttav või võõras. Teine, kel karvaajamine juba kaugemale on edenenud ja õhuke suvekarv seljas, hoidis aga targu vihmavarju. Ka kulaanid seisid katuse all varjus, vaid kaks vapramat ei hoolinud selga ladisevast veest ja marssisid söödaplatsile värsket rohtu nosima. Üksik känguru liigutas erksalt oma suuri kõrvu ja lasi end päris lähedalt uurida.

Kui loomaaiakülastus on plaani võetud, aga ilm õuesolekut ei soosi, tasub astuda sisse troopikamajja, kus saab uudistada Mehhiko kottpimedates karstikoobastes elavaid silmituid ja värvituid hõbesalmlereid. Jälgida, kuidas hiina purikarpide paar tuulab toiduotsingul majesteetlikult oma akvaariumi liivapinnast. Vaadata silma teravate hammastega punapiraajale või oodata, millal jõeraid oma kõhualust näitavad.

Võib tabada viivu, mil ööekspositsioonis elav senegali galaago hüppab vaateklaasi juurde ja toetab oma pikkade nõtkete näppude ning pehmete päkkade ja sõrmeotstega käpa vastu klaasi.

Põnevil pintšetamariin aga seirab teraselt noori kunstnikke, kes on sättinud ennast akvaariumide, terraariumide ja lindude-imetajate ekspositsioonide ette, et seal elavaid asukaid paberile jäädvustada.

Kesknädalal kaunistati leeguani ja valgetups-marmoseti ühist eluaset kunsttaimega, mis nägi nii loomutruu välja, et enamasti lambi all liikumatult lesiv roomaja võttis kohe jalad alla ja läks proovima, kas uus taim ka süüa kõlbab. Valgetups-marmosettgi katsus taimelehekesed hoolega üle.

Paksnahaliste majas saab maohuviline lisaks suurtele madudele otsida terraariumidest sambla vahelt maisimadu ja saare-roninastikut, märgata mõnusalt lösutavat kuningpüütonit ja oksale keerdunud rohepüütonit. Uurida, mis imelik loom on rüülik ja kuidas vöösaba teise nimega kutsutakse. Näha peesitavat leopardkilpkonna ja lambialuse sooja koha pärast trügivaid keskaasia kilpkonni.

Teisipäeval oli liigikaitseuuringute keskuse kahes naaritsapesas kuulda piuksumist – esimesed tänavused kriitiliselt ohustatud euroopa naaritsa pesakonnad on sündinud. Naaritsaemadel Emmastel ja Hildegardil on nüüd ees väga toimekad päevad ja nädalad.

Miilukarja sigimise hoog aga otsustati sedakorda maha võtta ning läheneva pulmaaja eel eraldati miilupullid miilulehmadest.

Jõudsalt kasvanud rohelus lubas haljasmassi loomadele andma hakata nädala jagu varem kui tavaliselt. Kõik rohusööjad naudivad nüüd mahlast võilille- ja ristikurikast rohtu hea meelega.

Tuleval teisipäeval, lastekaitsepäeval on loomaaed koos heade koostööpartneritega valmis pakkuma põnevaid ja harivaid tegevusi alates keskpäevast pea päikeseloojanguni. Külla tulevad Päästeamet, Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Noorsooteater. Vivacolori värvispetsid avavad oma värvimisala. Loomaaia looduslabor teeb teadusteatrit, päeva lõpul aga saavad lapsed uudistada, mida teevad loomad siis, kui loomaaia väravad on juba suletud. Täpsemalt sündmusest siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside