Kahekümne esimene nädal

Suurim tänapäeva ulukveis, möödunud nädalal Saksamaalt saabunud noor gauripull Gideon pääses kesknädalal õueaedikusse oma tulevaste kaasade, Andrea ja Arinaga lähemat tutvust tegema.
gauripull Gideon_foto Inari Leiman

Poeginud miilulehmad koos vasikatega lasti karja hulka suurde aedikusse rahva ette. Faasanite ekspositsioonis võib näha valgeselg-faasanipaari koos kahe teisipäeval koorunud tibuga. Linnutiikidele toodi jalutama valge-toonekured. Kui ilm vähegi lubab naudivad päikesepaistet õueaedikus ka loomaaia kolm šimpansit. Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja Austraalia tuntuim roomaja sinikeel-skink.

Lisaks pea igapäevaselt juurde sündivatele kaljukitse- ja uluklambatalledele, kelle sünnile saab igaüks hea õnne korral päevasel ajal vahetult kaasa elada, sünnivad järglased ka peidulisema eluviisiga loomaaiaasukail.

Möödunud neljapäeva öösel nägid troopikamajas ilmavalgust neli jõerai poega. Ööl vastu pühapäeva sai tallega maha teine Tallinna loomaaia grööni muskusveis, veiseks nimetatud, kuid kitslaste hulka liigitatud loom. Loomaaiatöötajate rõõmuks on mõlemad tänavu sündinud muskusveise talled emased.

Esmaspäeval sündis poeg 12-aastasel vaaril ehk kirileemuril. Need Magakaskari idapoolseid vihmametsi asustavad suurimad leemurid oma poegi kukil ei kanna, emane teeb poegimiseks pesa ja vajadusel transpordib poega lõugade vahel.

Lumeleopard Deli kasvatada on jäänud üksainus kutsikas. Teine, silmnähtavalt kõhnaks jäänud poeg võeti esmaspäeval turgutamiseks loomaaialoomade titetuppa, kuid ööd nõrgemana sündinud kutsikas enam üle ei elanud.

Kesknädalal aga suri üks elevandimaja tiigerpüütonitest, 3,6-meetrine emasloom, kes omal ajal kodust põgenedes loomaaeda sattus ja siia elama jäigi.

Liigikaitseuuringute keskuses on tänavu taas kevadistel korrastustöödel abiks firma Booking.com heategevusprojektis osalejad, kes seekord saavad käed külge lüüa ka kasetriibiku elupaiga rajamisel.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside