Kahekümne esimene nädal

Suurim tänapäeva ulukveis, möödunud nädalal Saksamaalt saabunud noor gauripull Gideon pääses kesknädalal õueaedikusse oma tulevaste kaasade, Andrea ja Arinaga lähemat tutvust tegema.
gauripull Gideon_foto Inari Leiman

Poeginud miilulehmad koos vasikatega lasti karja hulka suurde aedikusse rahva ette. Faasanite ekspositsioonis võib näha valgeselg-faasanipaari koos kahe teisipäeval koorunud tibuga. Linnutiikidele toodi jalutama valge-toonekured. Kui ilm vähegi lubab naudivad päikesepaistet õueaedikus ka loomaaia kolm šimpansit. Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja Austraalia tuntuim roomaja sinikeel-skink.

Lisaks pea igapäevaselt juurde sündivatele kaljukitse- ja uluklambatalledele, kelle sünnile saab igaüks hea õnne korral päevasel ajal vahetult kaasa elada, sünnivad järglased ka peidulisema eluviisiga loomaaiaasukail.

Möödunud neljapäeva öösel nägid troopikamajas ilmavalgust neli jõerai poega. Ööl vastu pühapäeva sai tallega maha teine Tallinna loomaaia grööni muskusveis, veiseks nimetatud, kuid kitslaste hulka liigitatud loom. Loomaaiatöötajate rõõmuks on mõlemad tänavu sündinud muskusveise talled emased.

Esmaspäeval sündis poeg 12-aastasel vaaril ehk kirileemuril. Need Magakaskari idapoolseid vihmametsi asustavad suurimad leemurid oma poegi kukil ei kanna, emane teeb poegimiseks pesa ja vajadusel transpordib poega lõugade vahel.

Lumeleopard Deli kasvatada on jäänud üksainus kutsikas. Teine, silmnähtavalt kõhnaks jäänud poeg võeti esmaspäeval turgutamiseks loomaaialoomade titetuppa, kuid ööd nõrgemana sündinud kutsikas enam üle ei elanud.

Kesknädalal aga suri üks elevandimaja tiigerpüütonitest, 3,6-meetrine emasloom, kes omal ajal kodust põgenedes loomaaeda sattus ja siia elama jäigi.

Liigikaitseuuringute keskuses on tänavu taas kevadistel korrastustöödel abiks firma Booking.com heategevusprojektis osalejad, kes seekord saavad käed külge lüüa ka kasetriibiku elupaiga rajamisel.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside