Kahekümne kaheksas nädal

14. juulil tähistati üle maailma šimpansipäeva. Looduskaitsja ja šimpansiuurija Jane Goodalli eeskujul kõneldi sel päeval liigi täbarast olukorrast looduses, juhiti tähelepanu šimpansite ja teiste suurte primaatide eripäradele, heaolule ning kaitse ja õiguste teadvustamisele.

Tallinna loomaaias said kolmapäeva keskpäeval šimpansiaediku juurde kogunenud huvilised kuulda nende suurte primaatide elust-olust, ohtudest ja elupaiga hävimisest Aafrika vihmametsades. Lisaks tutvustati meie šimpansite Betty ja Quincy harjumusi, toidueelistusi ja omavahelisi suheteid. Vaatajate hulgast kergelt õhevil Betty ja Quincy näitasid oma osavust ronimisel, mekutasid spetsiaalselt nende jaoks külmutatud marjajäätist ja sõid arbuusi. Quincy pistis kogu jäätise korralikult kinni, kuid Bettyle tundus jäine maius vist veidi liiga külm, igatahes viskas ta järelejäänud osa vaatajaile.

Elevandid said maitsta kohupiima, õuna ja koorejäätist. Et seekord oli jäätis küllaltki väike, rändas see otsemaid suhu. Lisaks said elevandiemandad tegutsemiseks kaks suurt velgedega traktorirehvi: ka neil on vahel mõnus raskete mänguasjadega jõudu katsuda. Esmaspäeval aga joonistas emaelevant Fien londiotsa näpuvärvidesse kastes taas mõned ilusad olupildid.

Sel nädalal viidi õueaedikutesse idakured, valgekured, mägikurg ja sookurg. Ka sudaani maasarvikud toimetavad nüüd oma suveaedikus ja nandugi lesib õues puude varjus. Kuukabarraga jagab elupaika vietnami paabufaasan, kroon-läikfaasani aedikus toimetavad mets- ja violett-turako ning nende kõrval lendab hiina lasuurharakas. Naerukajakatest tühjaks jäänud kivikünkal tiigi keskel puhkab nüüd jalga sookilpkonn.

Loomaaia titetoas sirgunud kängurupoeg Aplik, kes möödunud kesknädalal viidi kängurumajakesse oma liigikaaslaste kõrvale, pääses sel nädalal väiksemasse õueaeda jalutama ja läbi võre vanaloomadega tutvuma.

Tallinna loomaaias sündinud seitsmeaastane takiin Kalif koliti taas külastajate ette takiinide karja suure aediku kõrvale.

Euroopa piisonitele paigutati aedikusse uus suur tumeroheline sügamishari, kuid esialgu on loomad harja suhtes veel ettevaatlikud ja eelistavad mullust talvekarva maas püherdades seljast maha lihvida.

Teisipäeval võeti kahelt tänavu koorunud noorelt habekotkalt verd analüüsideks. Kui proovid korras ja sugu määratud, saab linnud nende uue elupaiga poole teele asutada.

Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone ehitusel on valmis saanud keldrikorrusele tuleva veepuhastusseadmete tehnilise ruumi raudbetoonist välisseinad ja vahelagi. Lisaks on teostamisel ekspositsiooniala seinapaneel-raketiste paigaldus, mille vahele valatakse monoliit raudbetoonist välissein, paksusega 300 mm.

Loomaaia valgete ööde hilisõhtused ekskursioonid on selleks hooajaks lõppenud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside