Kahekümne kaheksas nädal

Sel pühapäeval kell üks on taas põhjust koguneda amuuri leopardi aediku äärde – sedakorda on tähelepanu keskmes esmaspäeval, 13. juulil 20-aastaseks saav amuuri leopard Freddi.
Freddi_foto Maaja Kitsing Amuuri leopard Freddi_foto Maaja Kitsing
Tallinnas 1995. aastal sündinud Freddi, kes 8 aastat elas Ameerikas Rosamondi kaslaste kaitse- ja paljunduskeskuses ning sai seal isaks kahele kutsikale, elab alates 2006. aasta lõpust taas Tallinnas ja on koos emaleopard Darlaga andnud väljasuremisohus oleva leopardi alamliigi tehistingimusis elava asurkonna suurendamisse märkimisväärse panuse – 12 kutsikat. Amuuri leopardidest kõneleb Aleksei Turovski, avatud on pannkoogikohvik ning loodusesse alles jäänud vaid poolesaja amuuri leopardi toetuseks saab endale soetada Tallinna Tondi Põhikooli üleskutsel erikoolide õpilaste voolitud kiisukruuse ja loomaaiasõprade valmistatud poolvääriskividega käepaelu.

Eelmisel pühapäeval sündis kauaoodatud esimene talleke Saksamaalt Dresdenist ja Berliinist ligi kuus aastat tagasi saadud Kesk-Hiina goralitel. Looduses on see gorali alamliik isoleeritud asurkondadena hajutatud madalate mäestike subtroopilistes lehtmetsades, kus ka inimasustus on suhteliselt tihe, mistõttu alamliik võib olla äärmiselt ohustatud.

Kolmapäeval õnnestus ulukihooldajail eraldada peatselt kahekuuseks saav lumeleopardikutsikas emast. Peale kiiret ülevaatust selgus kõikide rõõmuks, et tegemist on emase pojaga.

Alates neljapäevast on isatiiger Pootsman taas külastajate ees suuremas ekspositsiooniaedikus ja saab katsuda uut kraapimisposti ning tuuseldada heinakotti. Vaata ka möödunudlaupäevase loomaaialoomade elukeskkonna rikastamise päeva lühikokkuvõtet siit.

Neljapäeva öösel vastu reedet saabus Rosamondi kaslaste kaitse- ja paljunduskeskusest Tallinna loomaaeda noor kalakass Coral.

Vaatamata soojuse taandumisele ja sagedastele vihmavalingutele kümblevad emaelevandid meelsasti suures õuebasseinis. Pruun-harjasvöölased kolisid elevandimaja õuele värske õhu kätte. Kaljukitsedelt-uluklammastelt võetakse vereproove plaaniliste analüüside tegemiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside