Kahekümne kolmas nädal

Möödunud laupäeval polaariumi õueaedikusse kõndima lastud jääkaru Nord kasutab uue elupaiga võimalusi täiel rinnal: ujub ja sukeldub, püherdab murul, kaabib maad, nuhutab ja mälub põõsalehti ning loomulikult pikutab pikalt. Kesknädalast alates saab Nord ravi ja neelab kaks korda päevas antibiootikumi, mis määrati käpast võetud analüüside tulemusele tuginedes.

Liigikaitselabori aedikutes on sündinud juba kuus pesakonda kokku 29 naaritsapojaga. Nelja pojaga on maha saanud ka märtsi lõpus Hispaaniast Tallinna saabunud naaritsatüdruk Leitzaran, kelle paariliseks siin sai naarits nimega Lennart. Nüüd on selge, et naaritsate ida- ja läänepopulatsioonid annavad omavahel elujõulisi järglasi ja nende ühendamine läänepopulatsiooni turgutamiseks on võimalik. Loe lähemalt siit. Pildil oleva Leitzarani pesakonna kesknädalal üle vaadatud 10-päevastel poegadel on silmad veel suletud ja seljas hall titekarv.

Linnutiikidel võib kohata valgepõsklaglede paari koos 2. juunil koorunud tibudega. Ka vabalt elaval sarvikpütipaaril on kaks pojukest koorunud. Möödunud nädalal poeginud ilves Rinal on pesas üks emane pojake. Teisipäeval poegis ilves Dikuša.

Talled sündisid tadžiki markuuril, kreeta habekitsel ja ida-sinilambal. Kolmapäeval tallega maha saanud 17-aastane sinilambautt Nika – ta on Veskimetsa loomaaias sündinud esimene sinilammas – on tubli ja krapsakas ning kaitseb oma poega agressiivsemalt kui nooremad uted. Ka tema 21-aastane ema on elus, kuigi järglasi enam ei too.

Möödunud reedel viskas sarved maha miilukarja kõige vanem üheksa-aastane miilupull Juki.

Pääsupesa lasteaia Sipsiku rühm kinkis loomaaia araraunapaarile toreda mänguasja: nööri otsa lükitud puidust seibid. Oma tugeva nokaga puidu lammutamine on papagoide lemmikajaviide.

Ninasarvikutüdruk Kibeta esimene sünnipäev möödus rahva- ja rõõmurohkelt.

Neljapäeval toodi loomaaeda Mustjõe Gümnaasiumi staadionilt üles korjatud seitse jääkoskla poega, kes peavad nüüd inimese abiga üles kasvama.

Keskkonnahariduskeskuses viidi läbi kolmepäevane loomaaedade, akvaariumite ja muude loomi tehistingimustes pidavate asutuste zooloogilise info haldamise süsteemi (ZIMS) seminar, millest võtsid osa Tallinna, Kaunase ja Riia loomaaedade töötajad ning Eesti Maaülikooli esindaja.

Esmaspäeval avati loomaaias interaktiivsed õpperajad SmartZoos ehk „Nutikad loomaaiad“ ning Veskimetsa ajalugu ja loodust tutvustav vabaõhu püsinäitus. Loomaaia kodulehe sündmuste kalendris on avatud registreerumine 15. juunil loomaaias toimuva loodusfestivali sündmustele.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside