Kahekümne kolmas nädal

Laupäeval, 6. juunil algab kolmas üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Loomaaed ootab sel päeval kõiki huvilisi alates keskpäevast kuni kella kuueni õhtul läänevärava keskkonnahariduskeskuse juurde, kus saab tutvuda Eesti looduses elavate liikide ja nende tegevusjälgedega, uurida ja määrata leitud taime-, looma- ja seeneliike, valmistada herbaarlehti, õppida liblikavõrgu kasutamist, püüda tiigielustikku ja teha palju muud põnevat. Täpsemalt siin.

Kesknädalal sai kolmeaastaseks Kibeta, esimene meie loomaaias sündinud ida-aafrika teravmokk-ninasarvik. Sünnipäeva puhul tõi talitaja talle hommikul maitsva lillekimbu, pealõunal aga sai õueaedikus jälgida, kuidas ninasarvikuid pestakse ja harjatakse.

Samal päeval oli sünnipäev ka loomaaia endisel kauaaegsel direktoril Mati Kaalul.

Fotol on Kibeta oma sünnipäeva eelõhtul loojuva päikese kiirtes koos ema Kibibiga valmistumas vastu võtma hilisõhtuste ekskursioonide osalisi.

Elevant Fien avas möödunud nädalal suplushooaja madistades basseinis pikalt ja mõnuga. Elevant Carl aga harrastab lühikesi kupsus käimisi, korraks vette ja kohe jälle välja.

Kaamelid on juba poolpaljad – talvekarv on enamikul suurte lahmakatena seljast maha tulnud.

Paksunahaliste maja roomajate ekspositsiooni pandi välja rohepüüton. Harjumata silmale võib tema leidmine olla keeruline, sest ta armastab lesida lehtede vahel iseloomulikus üle oksa rippuvas puhkepoosis ja võib nii tunde paigal püsida.

Nii kanada laglede kui neitsikurgede tibud sirguvad mühinal. Möödunud laupäeval peatus linnutiikidel vabalt elav kühmnokk-luige paar. Silma jäi ka pisike värvikirev sarvikpütt. Reede hommikul aga tervitas tööle ruttajaid vabalt elav ristpardipaar, kes loomaaia metsavälul einestas. Pisike roheliste jalgadega tait ehk tiigikana on linnutiikidel välja haudunud lausa kuus tibu.

Loomaaias jalutades tasub ette vaadata – esimesed kajakapojad on juba pesadest väljas ja linnuvanemad on varmad neid kaitsma.

Jõesiga Pamelo napsas kinni varese, kes aedikusse heina vahele puistatud seagraanuleid varastama oli tulnud, ja pistis ta nahka, nii et suletutikestki järele ei jäänud.

Kuus india rippkõrvkitse sõitsid teisipäeval Saksamaale, kus nende uueks koduks saab kaslaste ja liigikaitse keskus Barnimi ringkonnas.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside