Kahekümne kolmas nädal

Suur suvi on käes ning kooliaasta lõpu puhul on loomaaed täis rõõmsalt sädistavaid lastegruppe, kes siinsete loodushariduse spetsialistide toel ahmivad endasse teadmisi elusloodusest, elurikkusest, liigikaitsest ja elupaikade hoidmisest. Alates mai algusest on loomaaia loodusharijad läbi viinud pea 170 õppeprogrammi eri vanuseastmetele lasteaiast gümnaasiumini.

Neljapäeval Aleksei Turovski loodusteemalise mälumänguga alanud loodusfestivali programm, mis keskendub koostööle looduses, jätkub nädalavahetusel loomaaia mesilas ja Veskimetsa õpperajal, lisaks toimuvad põnevad ekskursioonid.

Sise-Aasia loomade aedikutes võib näha tähtsalt patseerimas ristpardipaari. Posti otsas ja katuseveerel istuvad kalakajakad annavad valjude hüüatustega märku, et läheduses on pojad, keda nad ei kõhkle kaitsmast. Veskimetsa vabaõhunäitusel võib kohata kõdust ja puidujäätmetest toituvat suurt seatigu.

Hiina sinivihm troopikamaja ukse kohal on õitsemisega algust teinud. Maailma väikseimad ahvid kääbusmarmosetid, nagu ka ülejäänud küünisahvid, kogunevad juba hommikul õue putukaid jahtima. Vaarid, rohepärdik ja rookass mõnulevad päikeselaikudes, karakal aga uneleb aedikurohtu vajutatud asemel. Tüügassead naudivad liival tukkudes rannailma, kuid valvsusel kaduda ei lase. Jääkarud lustivad kahekesi sillerdavas vees. Elevant Carl käib regulaarselt suplemas. Muskusveised aga püüavad talvekarvast vabaneda.

Luitekassid said aedikusse uued liivahunnikud ja pisikese majakese. Pesukarudega tehakse treeninguid ja neile antakse erinevaid toiduotsimise ülesandeid.

Elevantidele pakuti uudse toiduobjektina papaiat. Elevandiemandad eelistasid apelsini, aga Carl pistis kõik aedikusse laotatud papaiapoolikud siiski kinni.

Loomaaia linnutiikidel elav sookilpkonn läks ka tänavu taas rändama nagu mitmel varasemalgi aastal. Tähelepanelikud loomaaednikud toimetasid ta turvaliselt tagasi tiigile. Läinud aastal sündinud kahest kaamelipojast noorem ja tumedam aga leidis endale uue elupaiga Lõuna-Eestis.

4. juunil munes paksunahaliste majas elav ohualdis Madagaskari endeem Standingi päevageko – munadepaar paigutati inkubaatorisse.

Naarits Hildegardil on pesas kasvamas seitse poega, neli poissi ja kolm tüdrukut. Liigikaitseuuringute keskusel on nüüd ka oma Instagrami konto conservationresearch_tlnzoo, kus saab jälgida naaritsauudiseid ja keskuse tegemisi.

Teisipäeval tuvastati loomaaia jääkosklal linnugripp. Põllumajandus- ja toiduamet kontrollis seejärel loomaaia linde ja nende pidamistingimusi ning leidis, et kasutatavad bioturvalisuse meetmed on piisavad välistamaks taudi edasist levikut. Loomaaed jääb külastajatele avatuks, kuid loomaaia veelinnud on jätkuvalt karantiinis. Vaata täpsemalt siit.

Pühapäeval, 13. juunil 2021 on 100. sünniaastapäev Tallinna loomaaia tähelepanuväärsel ja armastatud direktoril Károly Jacob Sternil. 1961. aastal loomaaeda juhtima asunud Ungari ja Saksa-Eesti juurtega Saaremaa kooliõpetaja tegi 15 aastaga kunagisest Tallinna zverinets’ist rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud loomaaia, tüüris seda järjekindlalt ja kindla käega ülesmäge ning seadis ka järeltulijale selged sihid silme ette. Infarkt viis loomaaiale pühendunud energilise mehe vaid 54-aastaselt.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside