Kahekümne kolmas nädal

Juba läinud aastal Tallinna loomaaia ilveste vanuserekordi püstitanud ilves Getter, kes tänavu 5. juunil sai 23-aastaseks (euraasia ilvese maksimaalne eluiga tehistingimustes on olnud 26 aastat), teab, et liikumine on elu. Ta marsib vana karumaja külastajate eest varjatud alal õhtupoolikuti vapralt oma aedikutes ringi ja näitab jõrinal hambaid, et uudistaja kaugemale hoiaks. Läheduses elavad teised ilvesed – 13-aastane Lüsis ja 16-aastane Riina – eelistavad aga lesida ja haigutada.

Suvekuude kolmapäeviti saab taas jälgida erinevate loomade tegutsemist aedikutes ja kuulata loomaaednike kommentaare. Juunikuus näitavad ennast jõesead ja jääkarud, juulis kääbusjõehobu Pupa ja manulid ning augustis amuuri leopardid ja sudaani maasarvik.

Sel kolmapäeval tuustisid jõesead kändude, torude ja pappkastide seest maiuspalu otsida. Jääkarud aga lasid hea maitsta lihal, köögiviljadel, spetsiaalselt nende jaoks külmutatud jäätisel ja pajuokstel.

Esimene suve nägu ilm teisipäeval lubas laste loomaaia õueaedikusse lisaks keskaasia kilpkonnadele ka looduskooli eluslooduse klassis elava amuuri roninastiku ja kolumbia viker-silehuulboa. Amuuri leopard Darla aga kolis soojuse eest aediku kivipõrandale pikutama.

Kulaanid aitavad teineteisel vastastikku talvekarvast vabaneda, vahel aga võtavad valju hirnumise saatel üles kiireid ja tolmuseid jooksutuure. Julge meikapaar otsib teeveeres süüa ja laseb endale päris lähedale.

Sudaani maasarvik Djoni aga vaatab aedikus nõutult ringi ja otsib kaaslast Dendit, kes allaneelatud mündi tõttu möödunud reedel suri.

Loomaaia alpakadega toimus väike vangerdus: laste loomaaias sündinud musta karva alpaka Enna kolis alpakade suurde karja troopikamaja kõrval. Sealsest karjast aga tuli laste loomaaia alpaka Leopoldile kaaslaseks punakaspruun iludus Della. Esimese asjana uues kohas võttis Della ette liivahunnikus püherdamise.

Reedel algab üle-eestiline loodusfestival teemal „Sinu naabrid toas ja õues“. Loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees saab sel puhul tutvuda näitusega „Umbrohud. Prahitaimed?“ ja lahendada viktoriini. Samal päeval toimub sarja „Eesti elurikkus“ 4. köite, entomoloog Mati Martini sulest ilmunud trükisooja raamatu „Kiilid“ esitlus.

Pühapäeval on keskkonnahariduskeskuse ees muruplatsil avatud põnev tegevustelk. Loomaaia loodushariduse spetsialistid aitavad huvilistel vaadelda binokulaariga tiigiselgrootuid, parasiitide preparaate, aiaelustikku jms, teha tutvust konna skeletiga, mängida pildimänge, uurida vaatetoruga loomaaia linde ja muud põnevat. Keskpäeval aga tutvustab dendroloog Olev Abner loomaaiaretkel põnevaid puid-põõsaid.

Esmaspäeval paneb loodusfestivalile loomaaias toreda punkti õhtune linnuretk, mida juhendab harrastusornitoloog Heiko Kruusi.

Loomaaia liigikaitseuuringute keskuses elavate lagritsate ühest pesakastist mai lõpupoole kostnud piiksumine andis tunnistust esimeste poegade sünnist. Poolteist nädalat hiljem pesakasti piiludes leidsid keskuse töötajad eest tubli pesakonna suletud silmadega lagritsapoegi. Et lagritsaema mitte liialt häirida, ei hakatud poegi veel üle lugema.

Samas keskuses elavate euroopa naaritsate poegimine hakkab lõppema ja naaritsaemad on ametis poegade üleskasvatamisega. Liigikaitsespetsialistid aga suundusid Hiiumaale 10. ja 11. juunil toimuvaid naaritsapäevi läbi viima.

Kagu-Aasia vihmametsa hoone sisustamine on täies hoos: sel nädalal tõsteti paika ja ubiti püsti toekad jämedad tüved, mille ümber paigutub haljastus.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside