Kahekümne kolmas nädal

Vaatamata väga tuulisele ilmale sai esmaspäeval loomaaia lastekaitsepäeva põnevast programmist osa ligi 10 000 huvilist. Enamik neist käis läbi ka laste loomaaiast, kus päeva esimesel poolel aplalt külastajate pihkudest graanuleid nosinud kääbuskitsed õhtupoolikul toitu pakkuvate pihkude eest juba putku panid.

Suvehooajaks avati taas kääbus- ja dekoratiivkanade ekspositsioon. Sünni-imest osa saada soovijatel aga tasub jätkuvalt loomaaia alpinaariumisse põigata, sest kitse- ja lambatallekeste ilmaletulek ei ole mitte vaibunud.
tagakaukaasia mägilammas tallega_1_foto Inari Leiman tagakaukaasia mägilammas tallega_foto Inari Leiman
Pildil üks kõige tõenäolisemaid kodulamba esivanemaid – tagakaukaasia mägilammas, kelle hääbumise peamiseks põhjuseks on üha laienev inimtegevus ja salaküttimine. Tallinna loomaaed on üks väheseid kollektsioone maailmas, kus seda looma näha saab.

Noorukese jaapani makaagi möödunud neljapäeval sündinud pojast elulooma ei olnud, kuid pisiperet tabab tähelepanelik silm makaakide ekspositsioonis siiski: mai viimasel pühapäeval sai järglasega maha kogenud jaapani makaagi emaloom, kes esialgu oma võsukest kõhul tassides teda hellalt hoiab ja kiivalt kaitseb.

Neljapäeval sai kolmeaastaseks lumeleopard Deli, kes on praegu usinasti ametis iga päevaga üha liikuvamaks muutuva pisipoja üleskasvatamisega.

Sõbraliku ühistegemise käigus valmis elevandimaja esise lillepeenra veerde pikk Aafrika värvides ja mustrites istepink. Selle valmimisel andsid oma panuse loomaaia aiandustöötajate kõrval ka loomaaia sõprade seltsi usinad liikmed, Kopli Ametikool ja Vivacolor. Aafrika toonidesse värvitakse ka elevandimaja surikaatide ja vöölaste õuepuuride seinad.

Mai viimase neljapäeva õhtupoolikul pidasid õppeaasta lõpu piknikku loomaaia looduskooli huviringide õpilased koos vanematega. Lapsevanematele viis huvitava ekskursiooni loomaaias läbi Mati Kaal, lapsed said oma teadmisi proovile panna sportlik-intellektuaalses viktoriinis, mille võitjatele langes osaks au valida välja nimed kahele noorele märtsi lõpus loomaaias koorunud pelikanile. Emase pelikani nimeks sai Mummu, isase nimeks aga Ott.
roosapelikani tibud_foto Inari Leiman

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside