Kahekümne kuues nädal

Suur suvi kestab. Vööthüäänid lasevad päikesel kõhtu paitada, miilupullid aga lamavad mudaaugus või patseerivad ringi, poripüksid jalas, ega pööra suurt tähelepanu aedikus toimetavatele väiketüllidele. Linnutiikidel näeb sukeldumas sarvikpütte.

Loomaaia titetoas kasvav kängurupoeg käib õueaedikus rohtu nosimas. Ka kaheaastane leopardkilpkonn paksunahaliste maja terraariumist saab talitaja järelevalve all õues ristikulehekesi napsamas käia. Elevant Fien mängib meelsasti palli, ninasarvik Kigoma aga ründab aeg-ajalt aedikusse püstitatud toru, nii et tolmu lendab.

Pühapäeval, 4. juulil saab 11-aastaseks teravmokk-ninasarvik Kibibi. Sel puhul näeb keskpäeval õueaedikus ninasarvikute pesu ja voolikust kastmist.

26. mail sündinud buhhaara hirve vasikas lubati kolmapäeval koos emaga karja sekka. Hirvelehmad asusid uustulnukat kohe hoolega uudistama. Uhkeid ja suuri sametise nahaga kaetud sarvi kasvatav hirvepull aga saginast välja ei teinud ja vasikale tähelepanu ei pööranud.

Esmaspäeval vahetati omavahel kaks valgesaba-okassigade peregruppi. Suurem, seitsmeliikmeline grupp, kes seni oli külastajate eest varjul, koliti nüüd ekspositsiooni. Seal olnud neljaliikmeline pere aga leidis uue elupaiga aia taga varjatud alal.

Kaksküürkaamel Hasan patseerib taas külastajate ees Prževalski hobuste suures aedikus. Hobused esialgu asjast just vaimustatud ei ole ega taha oma väiksemast aedikust väljagi tulla.

Korsakid näevad praegu nääpsukesed välja – nad on peaaegu kogu talvekarva seljast maha ajanud, ainult saba on endiselt kohev. Soojus stepiasuka konti ei murra, sestap põõnab ta pärastlõunapäikeses mõnuga.

Seni vanemate juures omaette pesapuuris elanud suurem habekotkapoeg, kes tahab juba tiibu sirutada, viidi üle avaramasse aedikusse. Vanemate juurde aga kolis noorem habekotkapoeg.

Troopikamajas kooruvad austraalia virvesritsikad. Pisikeste Costa Rica endeemide, väljasuremisohus olevate lehestikukonnade terraariumivees aga siputab üks kulles. Liik sigib meie loomaaias hästi ja tänavu polnud plaanis neilt järglasi saada, kuid ometi leidsid konnakesed võimaluse.

Aedikuvõre vastu sarvi sügades lukuaasa murdnud ja loomaaia peale jalutama pääsenud miilupull õnnestus rahulikult oma aeda tagasi suunata. Loomaaia loodushariduse spetsialistidel aga tegi südame eriti soojaks see, et oma jalutuskäigul peatus uhkete sarvedega isasloom korraks ka kaamelistendi ees ja näis seda hoolega uurivat.

Möödunud pühapäevast alates võis loomaaias märgata tegutsemas kunstnikke. MTÜ Kunsti Sadam poolt korraldatud rahvusvaheline kunstilaager „Kohtumised Eestis“ tõi kokku professionaalid Eestist, Lätist ja Leedust. Varem maalilisi vaateid ja maastikke maalinud kunstnikud proovivad seekord kätt loomade tabamisel. Natuurist erinevates maalitehnikates valminud taiesed pannakse reedel välja näitusele keskkonnahariduskeskuse fuajees. Näitus on tasuta külastamiseks ja jääb avatuks juuli lõpuni.

Veel saab keskkonnahariduskeskuse fuajees augusti alguseni tutvuda Ukraina kultuurikeskuse algatusel kokku pandud näitusega „Poeetiline punane raamat“, mida ilmestavad Nestor Ljutjuki illustratsioonid ja Timo Marani luuletused.

Loomaaias tööd alustanud õpilasmalevlased on loomavalves: selgitavad, miks loomi häirida ja toita ei tohi, aitavad tagada heakorda, tegelevad väikevankrite väljastamise ja vastuvõtmisega ning viivad läbi külastajaküsitlust.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside