Kahekümne neljas nädal

Veelinnumaja inkubaatoris andsid kolm veel munas olevat jääkosklatibu neljapäeval koputamisega märku, et on õige pea valmis kooruma. Reede hommikuks olid nad munakoorde paraja augu toksinud. Veidi veel ja õige pea ongi nad olemas.

Möödunud nädala lõpul koorusid sealsamas esimesed kolm hanepoega ja kaks laiknokk-pardi tibu. Linnutiikidel nähti vabalt elavat tiigikanaema koos nelja pojukesega. Vaata linnupoegi loomaaia linnutiikidel.

Nädalaga on juurde sündinud kaks ida-sinilamba tallekest ning üks dagestani ja üks kubani tuuri tall. Laupäeval nägi ilmavalgust kolmas jaapani makaagi poeg. Teisipäeval sündisid troopikamajas kaksikud valgetups-marmosettidel.

Nandude aedikus laupäeval pinnaselohku munetud 580 grammi kaaluv muna paigutati inkubaatorisse. Ka teine, kolmapäeval munetud muna läks sinnasamma.

Möödunud laupäeval müramise hoos pallilöögist mõranenud jääkarude vaateklaas kaeti kesknädalal vineertahvlitega kuni uue klaasi paigaldamiseni. Mõned päevad siseruumis veetma pidanud jääkarud Friida ja Aron on taas õueaedikus.

Paksunahaliste majas tõsteti esmaspäeval kaks noort anakondat uuendatud ekspositsiooni. Taas pandi välja ka saare roninastikud ja mandariin-roninastik ning sisustati teine ekspositsioon amuuri roninastikutele.

Kolmapäeval pandi narkoosi lumeleopard Otto. Talle tehti pediküür ja ta toodi alpinaariumist vanasse karumajja, kus tal on kergem oma allergilisest nohust jagu saada.

Neljapäeval paigutati pesukarude aeda gümnasisti meisterdatud ja loodusteadusliku loovtööna valminud toidutoru, amuuri tiiger Pootsman sai aukudega plastpalli, kängurud aga pajuvitstest meisterdatud pallid koos maiusega.

Neljapäeval sõitsid Klaipedasse kolm tadžiki markuurisokku ja 11 kodukitse.

Loomaaeda kolmapäeval väisanud Marylandi Rahvuskaardi esindajad tõi kaasa suure hulga lastele mõeldud National Geographicu almanahhe. Reedel aga tutvus loomaaiaga USA suursaadik James D. Melville.

Looduskooli huviringide õpilased käisid neljapäeval Läänemaal bussiekskursioonil, matkati Ristinina neemel ja Nõva ümbruses.

Reedel loomaaias toimunud loodusfestival oli osa Tartus alguse saanud loodusfestivali programmist, mis kutsub märkama ja väärtustama loodust linnaruumis.

Laupäeval on huvilised oodatud keskkonnahariduskeskuse auditooriumi lemmikloomade käitumise ja heaolu seminarile, mille viivad läbi valdkonna tippspetsialistid Dr. Anne McBride Inglismaalt ja Dr. Tynke de Winkel Hollandist.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside