Kahekümne neljas nädal

Kes reedel loomaaeda looduse saladusi avastama ei jõudnud, sel tasub tulla laupäeval, 15. juunil, sest üle-eestilise loodusfestivali sündmused kestavad loomaaias laupäeva õhtupoolikuni. Täpsemalt siin.

Veskimetsa tähelepanuväärses laialehises salumetsas, Rebasemäe segametsas ja loomaaia veekogudes elab palju looduslikke liike, kellega kohtumiseks peab olema õnne ja ka oskusi märgata. Rohelise oaasina linnakeskkonnas laiutav loomaaed meelitab kohale nii veekogu otsivad pardipesakonnad kui saaki jahtiva kanakulli, rääkimata imetajatest, roomajatest, kahepaiksetest ja putukatest-mutukatest, keda kõiki on ülipõnev avastada.

Mai viimasel päeval ja juuni esimesel nädalal sündisid juurde kolm jaapani makaagi poega ja kaks kubani tuuri tallekest. Teisipäeval koorus linnutiikide inkubaatoris hahapoeg.

Liigikaitseuuringute laboris on ilmavalgust näinud seitse naaritsapesakonda, aga neid tuleb mõni veel. Esimene naaritsapesakond, 9. mail sündinud naarits Saarepiiga neli emast poega said juba ka kiibid naha alla.

Nädala alguses saabus Tšehhist Zlín-Lešná loomaaiast rõõmustav teade, et amuuri tiiger Pootsmani kaasa Tanya oli maha saanud kolme kutsikaga. Vaata siia.

Isalõvi Juna hüüdnimega Johnny on vahelduseks taas külastajate ees, emalõvidest on ekspositsioonis Tori. Jääkarud Aron ja Friida vahetati aedikutes ära ja saavad nüüd mõnuga teineteise lõhnu nuuskida ja veidi teist keskkonda nautida.

Kaamelid on pea kogu talvekarva juba seljast maha visanud.

Kesknädalal tasandas traktor liiva ninasarvik Kigoma aedikus ja võõraid lõhnu haistev ettevaatlik loom keeldus mõned päevad talitajate keelitustele vaatamata õue minemast.

Uude aedikusse kolinud manul Aiolos aga keelus kaslastele omaselt uues kodus söömast, nälgides kuus päeva järjest, kuid leebus siis ja pistis kinni pakutud roti. Võib-olla aitas kaasa ka eelmisel päeval aedikusse poetatud kaslaste lemmiktaim naistenõges.

Esmaspäeva, 17. juuni õhtupoolikul toimub loomaaias linnaorienteerumise etapp.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside