Kahekümne neljas nädal

Kesknädalal viimaks suviselt soojaks läinud ilm lubab pea kõik meie loomaaia soojade maade asukad õueaedikutesse. Hiina sinivihm troopikamaja katusel on täies õieehtes. Õuepuurides vahetavad vilistades muljeid marmosetid ja tamariinid. Šimpans Quincy turnib kõrgel puuladvas ja seirab rahvast, Betty aga otsustas vaatajaid jällenägemise puhul sipelgatest näritud puutüükaga kostitada.

Leemurid ja pärdikud naudivad päikest. Eakale karumakaak Grišale meeldib õues asjatada sedavõrd, et vaatamata kergele päikesepõletusele – tema hõredakarvaliselt turjalt ja rinnalt tuleb juba nahka maha – ei taha ta õhtul tuppa tulla.

Faasanite reas näeb jälle violett- ja metsturakosid. Aegajalt tülitsevad kuukabarrad paigutati kõrvuti aedikutesse ja isaslind jagab nüüd eluaset vietnami paabufaasaniga. Hiina lasuurharakas koliti kokku mikadofaasaniga.

Palavaga on eriti mõnus jalutada jahedust õhkavate linnutiikide teel. Siin võib tähelepanelik vaataja tabada linnuvanemaid tibusid kantseldamas. Häälekas naerukajakate koloonia on täis erinevas vanuses sulepallikesi. Uhkelt liuglevad mööda kanada lagled oma kahe võsukesega. Tiigikana ehk taida vanalinnud aga on pojad omavahel ära jaganud ja täidavad hoolega pisikesi nokkasid toidupaladega.

Troopikamaja tagaruumis on luupäised lendkonnad terraariumiseina külge kleepinud mitu vahupesa, kus kudu saab rahulikult kullesteks areneda. Erinevates potsikutes aga sirguvad erinevate kahepaikseliikide järglased.

Laste loomaaia kõige noorem ja hästi pisikest kasvu kääbuskits Viki sai teisipäeva õhtupoolikul maha oma esimese tallekesega. Nüüd kepsutab kitseaias kokku viis talle. Kihnu maalamba utekari aga käib päeviti linnutiikide rohurikast niitu paljaks pügamas. Laste loomaaia asukate igapäevaeluga saab kurssi Facebooki vahendusel: Tallinna Loomaaed Laste Loomaaed.

Manul Altani luurab oma vanas kiviselt hallis puuris külastajaid ega aima, et õige varsti saab ta sisse kolida uude suurde ja spetsiaalselt tema jaoks kohandatud ekspositsiooni Sise-Aasia väikekiskjate reas, mille valmimisele aitasid tublisti kaasa ka Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed.

Kui elevandiemandatel on mõnikord peale keskpäeva igav ja nad ei leia endale meelepärast tegevust, siis pakuvad talitajad neile võimalust palli mängida.

Neljapäevase hilisõhtuse ekskursiooniga oleks peaaegu ühinenud ka üks halljänes, kes läänevärava esisele kalpsas, kuid ta jäi veidi hiljaks – ekskursioonigrupid olid juba teele läinud – sestap siirdus ta edasi öist laste loomaaeda väisama.

Esimene oma kasvatatud rediste ja nuikapsaste koorem (vastavalt 33 ja 125 kilo) jõudis teisipäeval aianduse osakonnast söödakööki, kus see loomade toidulaua rikastamiseks laiali jagatakse.

OÜ Rikets tegi loomaaiale ilusa lillekingituse: kaunid tubakalilled, pelargoonid, kannad ja petuuniad hakkavad nüüd Tallinna Kopli Ametikooli aianduse eriala õpilaste kaasabil loomaaeda ehtima.

Tuletame külastajatele meelde, et kärusid laste vedamiseks praegu loomaaias laenutada ei saa. Väikelastega külastajatel tasub oma käru või vanker ise kaasa võtta.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud fotonäitus Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Saksamaa rikutud soode uurimisest ja taastamisest, aga ka säilinud ilust ja elurikkusest.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside