Kahekümne neljas nädal

Sel nädalal on toredaid uudiseid troopilist liigirikkust tutvustavast Tallinna loomaaia väikesest troopikamajast. Nimelt on loomaaia suured sini-kollased papagoid araraunad ekspositsiooni paigutatud pesakastis välja haudunud kaks tibu.
araraunatibu vanalinnuga_foto Inari Leiman araraunatibu_foto Inari Leiman
Suurem tibudest, pea täiskasvanud isendi mõõtu, kuid veel osaliselt sulitu linnupoeg, tunneb juba huvi ka välisilma vastu ja kõõlub pesakastiaval, kuid päris välja tulla pole veel riskinud.

Samas kõrval saab näha teisipäeva õhtul Prantsusmaalt La Palmyre loomaaiast Tallinna saabunud kaht Lõuna-Ameerika vihmametsadest pärit küünisahvi kuningtamariini. Uhkete pikkade valgete vurrudega loomakesed on väidetavalt oma nime saanud  Saksa keisri Wilhelm II järgi, kellel samuti olid võimsad vuntsid.

Pühapäeval sündis loomaaia kulaanitabuuni esimene varss. Elevandimaja berberi vööthiirte ekspositsioonis võib näha vudimas pisikesi vöödilisi hiirepoegi.

Elevandid tuuseldavad aedikusse täitematerjaliks toodud sõelutud kruusa hunnikuis, tüügassiga Samson koos perega saab joosta endises suures antiloobiaedikus, Dalli lumelambajäär aga pääses taas uttede karja.

Kõik kolm tänavu jaanuaris ja märtsis koorunud pelikanitibu kolisid kokku, kuid linnutiikidele vanalindude juurde patseerima pääsemiseks peavad nad veel veidi kasvama.

Loomaaia looduskooli nooremad õpilased matkasid möödunud laupäeval Kõrvemaal Jussi loodusrajal, vanemad õpilased aga sõitsid neljapäeval kolmeks päevaks Hiiumaale, tutvuma sealsete loodusvaatamisväärsustega ja loomaaia liigikaitseuuringute keskuse ning sihtasutuse Lutreola poolt juhitud naaritsa loodusesse taastamise projektiga.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside