Kahekümne seitsmes nädal

Möödunud kolmapäeval sündinud jaapani makaagi poeg, kes sai nimeks Ljoša, kosub loomaaia titetoas. Tal on suus juba kaks hammast ning nädalaselt sai ta maiustada esimese banaanitükikesega.

Ninasarvikud olid loomaaiasõprade ning vaderi poolt Kibibi sünnipäevaks aedikusse tekitatud metsa-elamusega väga rahul. Kui isane Kigoma pistis tema aedikusse „istutatud“ väiksema oksavõsa kohe nahka, siis ema-poega Kibibi ja Kibeta said veel järgmistel päevadelgi oma metsasalus jalutada ja maitsvaid võrseid noppida. Vaata sünnipäevagaleriid siit.

Märtsi lõpus matkarajalt loomaaeda toodud hülgepojale avati pääs täiskasvanud hallhüljeste juurde, kuid esialgu ei julge ta veel neile läheneda.

Loomaaia alpakakarja lasti möödunud aastal Klaipedast Tallinna saabunud heledakarvaline isane nimega Algis.

Sookurg koliti suveks troopikamaja lähistelt loomaaia linnutiikidele. Tema aediku sai endale noor valgekurg, kes koorus möödunud aastal õnnekurgedest kasuvanemate pesas.

Nuubia kaljukitsi näeb nüüd taas alpinaariumis.

Kesknädalal alustasid loomaaias tööd seitse vabatahtlikku Venemaalt, Valgevenest, Šveitsist, Itaaliast, Tšehhist, Türgist ja Mehhikost. Nad tassisid sigade aedikuist kive välja ja lõikasid oksi lumeleopardide ekspositsioonis. Ees ootavad veel liivavedu, trimmerdamine, riisumine ning uute okste ja muu põneva sisustuse toomine naaritsaaedikutesse ning heakorratööd haljastusosakonnas. Vabatahtlikke vahendab MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi vabatahtlikud lõikasid oksi muskusveiste aedikus, katsid vana karumaja tühjalt seisvad puurid oksamattidega, paigaldasid pesukarude ekspositsiooni ja väikeste kaslaste kompleksi uusi ronimistüvesid.

Toimus muudatus loomaaia külastamisreeglites ning nüüd on loomaaias lubatud sõita jalgratta, jooksuratta ja tõukerattaga kuni 115 cm pikkustel lastel.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside