Kahekümne seitsmes nädal

Loomaaia õieilu täieneb. Trompetipuu takiinide aediku kõrval on esimesed õied avanud ja kohe on ka sirelased jaol. Õitsemisega on alustanud imeilusad suured roosad vesiroosid ning vesikarikaski on oma lehed veest välja pistnud. Lavendlipeenras mesimummide vahel laperdavad lapsuliblikad.

Pea kõik noored naerukajakad on lennuvõimestunud ja koloonia on loomaaia linnutiikidelt ära kolinud. Ninasarvikuaedikus tatsavad kalakajakapojad aga võivad end turvaliselt tunda, sest ninasarvik on küll uudishimulik ja võib neil sabas käia, kuid linnupoegi tallama ta ei lähe.

Samas pole šimpansiaedikus linnupoegadel sugugi turvaline ja nii tuli aedikurohule puhkama sättinud sinikael-pardi pesakond teisipäeva hommikupoolikul enne primaatide õue laskmist piirdekraavi peletada.

Tuleva nädala kolmapäeval, 14 juulil peetakse üle ilma šimpansipäeva ja ka Tallinna loomaaed kutsub uudistama neid inimesele geneetiliselt lähimaid suuri primaate, kes on looduses väljasuremise äärele jõudnud eeskätt seetõttu, et nende koduks olevad vihmametsad hävivad põllumaade ja kaevanduste rajamisel.

Linnugripp on veidi hõlpu andnud, sestap viidi sel nädalal külastajate ette pealt kaetud õueaedikutesse papagoid, turakod, paabulinnud, dekoratiivkanad ja must-toonekured. Loomaaia veelinnud aga linnutiikidele siiski veel ei pääse.

Viimaks õnnestus loomaaednikel üle kavaldada eriti ettevaatlikud dagestani tuurid ja sulgeda majakesse loomad, kelle sõrad hädasti värkimist vajasid. Peale dagestani tuuride said sel nädalal sõrad korda ka ida-sinilambad ja tagakaspia uriaalid.

Lumeleopardid ja amuuri leopardid vahetati taas aedikutes ja külastajate ette pääsesid nüüd isasloomadest veidi pelglikumad emasloomad: irbis Deli ja amuuri leopard Muusi.

Augustis keskkonnahariduskeskuses avatava putukanäituse tarbeks jõudsid Saksamaalt Tallinna loomaaeda pärale skarabeused ehk püha-sõnnikumardikad, toredad värvilised suriname vööttirtsud ja noored ning seetõttu veel pisikesed aasia hiid-palvetajaritsikad.

Teisipäeva õhtupoolikul küürisid Eesti Sukeldujate Klubi üheksa tubli sukeldujat puhtaks jääkarude basseinide vaateklaasid ja vedasid välja basseinidesse kukkunud kola. Peale sukeldujate lahkumist oli jääkarudel aedikutes üksjagu nuuskimist ja uudistamist.

Õhtupoolikuti võib õueaedikus tabada elevant Carli palgiga maadlemas. Pühapäeval kella ühe ja poole kahe vahel pakutakse londilistele aga taas jäätist – sedakorda kohupiima, õuna ja koore külmutatud maiust.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside