Kahekümne teine nädal

Suvi tuleb ja tasapisi läheb ka soojemaks. Loomaaia linnutiikidel varakevadest saati sehkendanud häälekas naerukajakakoloonias on esimesed tibud juba väljas. Õnnekurgedel on pesas üks muna, neitsikurgedel kaks. Õueaedikutes asjatavad kuukabarra ja argusfaasanid.

Jääkarud käivad üha sagedamini ujumas. Sarvedega mudaaugus kündnud ja muda seljalegi visanud miilupull patseerib tähtsalt aedikus.

Huvitav on jälgida ninasarvikute suvist nahahooldust: esmalt püherdab suur loom märjas sinisavis, seejärel tõmbab liival või mudaaugus püherdades kooriku kehale peale ja siis juba võib südamerahuga aedikus kasvavat rohtu nilpsama hakata, ei sega putukas ega ere päike.

Troopikamajas jõudsid ekspositsiooni kireva kõhupoolega omapärased Aasia päritolu lendkonnad Rhacophorus reinwardtii.

Möödunud kesknädalal sündinud buhhaara hirve vasikas kosub kenasti ema Rakša hoole all, kuid esialgu on mõlemad veel karjast eraldi ja külastajate eest varjatud.

Juuni esimene nädal oli loomaaias lasterikas ja sünnipäevaderohke. Lastekaitsepäeva põnevatele päevastele sündmustele järgnesid lastele mõeldud õhtused ekskursioonid lausa kahel õhtul järjest.

Neljapäeval, 3. juunil tähistasid sünnipäeva kaks Tallinna loomaaia jaoks olulist persooni.

Loomaaia endine kauaaegne direktor Mati Kaal ületas 75. eluaasta künnise. Sel puhul olid teda õnnitlema kogunenud paljud tema nüüd juba pensionipõlve pidavad kaasteelised ja praegusedki loomaaednikud ning head sõbrad.

Jääkarumaja kõrval avati pidulikult Mati Kaalu nimeline pink. Loe sündmusest rohkem loomaaia Facebookist: https://www.facebook.com/tallinnzoo

Samal päeval sai nelja-aastaseks esimene Tallinna loomaaias sündinud teravmokk-ninasarvik, kel nimeks Kibeta. Ninasarvikuid ootas sel puhul aedikus järjekordne põnev keskkonnarikastus.

Tallinna loomaaias sündinud ilves Getteril aga täitub 5. juunil 22 eluaastat. Mõni kuu veel ja eakas emailves püstitab Tallinna loomaaia ilveste uue vanuserekordi. Senine eluea rekord 22 aastat ja kolm kuud on Eesti loodusest loomaaeda toodud ilves Janno päralt.

Kaht koroonakevadet omavahel võrreldes on tänavu pilt hulga nukram. Läinud aastal, kui loomaaed peale suletud olemist 19. mail taas avati, oli külastajatel loomadega kohtumisest nii hea meel, et osati hinnata ka loomade hoidjate tööd. Tänavu vastuoksa on peale rahvarohkeid ja kärarikkaid nädalavahetusi justkui väikest viisi orkaan üle loomaaia käinud. Maha on visatud prügi, murtud oksi ja lõhutud väljapanekuid. Kurb.

Laupäeval, 5. juunil leiab loomaaia vanas karumajas aset Kalev Vapperi ja Jürgen Rooste perfokas “Kes aias”. Kaks luuletajat veedavad terve päeva oma elu luuleloomadena puuris ja ajavad seal omi asju. Kell 12 ja 15 loevad-laulavad Homo poeticus‘ed nii väikestele kui suurtele liigi- ja hõimukaaslastele. Sündmus leiab aset Tallinna Loomaaia ning Eesti Kirjanike Liidu koostöös, seda on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Hilisõhtused ekskursioonid toimuvad tänavu tavapäraselt teisipäeva- ja neljapäevaõhtuti alates 15. juunist kuni 15. juulini. Piletid saadaval piletilevis.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside