Kahekümne teine nädal

Loomaaia suvehooaeg on suure hooga käima läinud. Ekskursante ja muidu huvilisi meelitavad ilus ilm ja koolilõpunädalad parvedena kohale. Sel nädalal tehti algust ka hilisõhtuste ekskursioonidega.

Praeguseks on juba kõik külma aja siseruumides mööda saatnud loomaliigid õueekspositsioonidesse külastajate ette toodud. Päikest saavad nautida nii marmosetid-tamariinid, surikaadid ja luitekassid kui ka tuukanid, maasarvikud ja turakod. Alates möödunud pühapäevast künnavad õuepuurides oma pika ja tundliku koonuga
ninakaru portree_foto Inari Leiman ninakarud_foto Inari Leiman
maapinda üles Põhja-Ameerika pesukarude sugulased Lõuna-Ameerikast – koaatid ehk ninakarud. Tõsi, nad teevad seda meelsamini hommikupoolikuti.

Laste loomaaia kääbuskitsekarja sündis kesknädalal juurde kaks uut tallekest, neljapäeval aga sai esimese

alpaka pojaga_foto Inari Leiman alpakapoju_foto Hendrik Saarnak
järglasega maha laste loomaaia alpaka Veronika. Samal päeval sündis esimene poeg ka noorukesel jaapani makaagil. Möödunud laupäeval koorus inkubaatoris stepikotka tibu, esmaspäeval aga stepihane tibu. Troopikamaja vaigu-lehekonnade ekspositsioonis märkab tähelepanelik silm madalas vees ringi ujumas ka pisitillukesi kulleseid.
karakal Kiffan_foto Inari Leiman Holger mudaspaas_foto Anke Martin
Karakal Kiffan kolis kesknädalal loomaaia arstimaja karantiinist elevandimaja karakalipuuri. Tema tulevane kaasa Naomi esialgu küll vaimustust üles ei näita ja keeldub uue peigmehe vaatevälja ilmumast. Kääbusjõehobud aga patseerisid ringi ninasarvikute õueaedikus ning Holger proovis järele ka mudaaugu mõnud.

Möödunud nädalal lahkunud tiigerpüütoni eluaseme said endale kaks noort kollast anakondat, kes suuremasse ekspositsiooni kolimise üle ainult headmeelt tundsid.

Valgekured ja õnnekured vahetasid omavahel aedikud, munesid uued kurnad ja asusid hauduma.

Esmaspäevasel lastekaitsepäeval tasub kindlasti loomaaeda tulla, sest põnevat tegevust, kuulamist ja vaatamist siin jagub. Oma käedki saab saviseks teha väikese öko-ajamaja ehitusel, kus hakkavad elama laste loomaaia kihnu lambad. 1. juunil avab uksed ka Veskimetsa puudele rajatud seikluspark, kus saab oma ronimisosavuse proovile panna avastuste rajal ja lastepargis. Lastekaitsepäeva kogu kava näeb siit.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside