Kahekümne üheksas nädal

Mõnusalt soe ritsikasirinaga südasuvi on käes – just õige aeg pidada jäätisepäeva. Laupäeval, 18. juulil ootavadki loomaaiaasukaid külmutatud maiuspalad, mis sisaldavad puu- ja juurvilja, putukaid ja ussikesi või kala, liha ja verd. Ikka vastavalt maiustaja maitsele. Täpne ajakava siin.

Loomad naudivad suvesoojust, kuid otsese päikese kätte kipuvad vähesed. Nii on eakas isalõvi Juna leidnud endale lesimiseks varjulise paiga. Miilud jahutavad end mudaloigus. Elevant Fien aga on hoolega nahahooldust teinud ja päikesekaitseks nii sinisavi kui turvast üll tõmmanud. Ja loomulikult, kel võimalik end vees jahutada, ei jäta seda kasutamata.

Päikeselisel, rõõmsal ja rahvarohkel šimpansipäeval olid päevakangelased tähelepanust nii meelitatud, et huilgasid ja õhutasid rahvast kaasa plaksutama. Uudistamist jätkus vastastikku nii loomaaiakülalistele kui šimpansitele Bettyle ja Quincyle. Vaata šimpansipäeva galeriid.

Noor ninasarvik Kibeta käib nüüd julgelt läbi transpordikasti edasi-tagasi õueaediku ja latri vahet. Teisipäeval õnnestus tal ka ema Kibibi kastist läbi õueaedikusse kutsuda ning isa Kigomagi julges samal päeval oma jala esmakordselt emaste õuealale – tema jaoks uudsesse paika – tõsta.

Kulaanide aedikust kostab rohukrõmpsutamise sekka vaikseid rahulolevaid norsatusi. Kuni ülejäänud kari sööb ja puhkab, peab noor kulaanimära ümbritseval valvsalt silma peal. Tuleval kolmapäeval keskenduvad loomaaednike jutud just kabjalistele, kulaanidele ja prževalski hobustele.

16. mail koorunud viis noort laiknokk-parti lasti sel nädalal linnutiikidele vanalindude vahele ujuma. Juuni lõpus ja juuli alguses on troopikamajas konnakesteks moondunud kokku seitse kuld-puukonna kullest.

Maailma väikseimad ahvid kääbusmarmosetid said läinud nädalal oma õuealale tubli jupi kanaari datlipalmi jämedast tüvest. Pea 90-aastane datlipalm kippus Tallinna Botaanikaaia palmimajas läbi lae kasvama ja võeti seetõttu kevadel maha. Nüüdsest pisikeste küünisahvide elukeskkonda rikastav taim külvati botaanikaaia omaaegse direktori Arnold Puki sündimise päeval, tema seemnetest on palju noori kanaari datlipalme sirgunud.

Loomaaialoomade elukeskkonna ja käitumise rikastamine võib olla ka väikese vimkaga ja nii pandi takiinide aedikusse seisma Tartust pärit lumivalge ja porgandpaljas mannekeen Heiki. Takiinid kuju ei peljanud, vaid sammusid oma rahulikul moel asja uudistama ja limpsasid seda ka keelega.

Kurgedel ja toonekurgedel kontrolliti üle tiivad ja nokad ning kel vaja, neil kärbiti sulgi ja korrigeeriti nokka.

Laupäeval tormituulega murdunud puu, mis langes must-toonekure aedikuvõrele, ei painutanud aeda õnneks nii madalale, et lind üle oleks kalpsanud.

Suviste valgete ööde hilisõhtused ekskursioonid on selleks aastaks lõppenud.

Heategevuspäeva raames käisid kolm Swedbanki vabatahtlikku laste loomaaia pisikeste asukate jaoks rohumättaid varumas. Tulemuseks on ilus roheline õueala, kus kääbuskanad seramad, merisead ja küülik Tikker mõnusalt toimetada, kaapida ja nosida saavad. Vaata siia.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside