Kahekümne üheksas nädal

Soojakraadid läksid veidi alla ja kohe oli loomaaed põnevil loomauudistajaist pungil. Tuletame meelde, et loomaaia külalised saavad soovi korral piletiostul 1 euroga toetada ohustatud loomaliikide – sumatra ninasarviku ja manuli – alalhoidu looduses. Manulit, salapärast ja peidulist kiviste alpiaasade ning laugja stepi kohevakarvalist asukat, näeb ka Tallinna loomaaia Sise-Aasia väikeste kiskjate kompleksis.

Loomaaia liigikaitse keskuse naaritsatel on sigimishooaeg lõppenud. Kogu tänavune järelkasv – kuus pesakonda, kokku 29 naaritsapoega – on käes ja möödunud nädala lõpul ka kenasti ära kiibistatud. Tänavu nägi ilmavalgust järjekordne rekordpesakond: esimest korda siginud noortel naaritsatel Scullyl ja Roccol sündis 11. juunil kaheksa poega, viis poissi ja kolm tüdrukut. Teise emasega andis Rocco veel ka seitsme pojaga pesakonna.

Kesknädalal lasti jaapani makaakide ekspositsioonikarja tagasi seitse negatiivse koroonatesti tulemuse andnud makaaki, kelle hulgas oli ka kaks noort isast. Noorukitest vanem, teismelise mõõtu makaagipoiss üritas ennast teiste ees tähtsaks teha ja ajas end kohevile, kuid piisas vaid karjajuhi Mazepa ilmumisest, kes oma valdustes enesekindla aeglusega ja tähtsalt kangetel jalgadel astudes ringi liikus, kui nooruk vaguralt eemale tõmbus. Lisaks eelmise aasta jõnglastele toimetab jaapani makaakide ekspositsioonis nüüd ka viis tänavu sündinud pisikest.

Kesknädalal võeti ette kollase anakonda elupaiga korrastamine paksunahaliste majas. Ühtlasi kasutati juhust ja kaaluti loom ära. Loomaaia suurim ja vanim, üle 30 aasta vana emane kollane anakonda kaalub 20 kg.

Hiina purikarpide akvaariumi troopikamajas lasti ujuma kolm noort silmlaik-madupead – Kagu-Aasia magevete asukat, kes võivad kasvada kuni 40 cm pikkuseks.

Eakas roheliste kiiverbasiliskide paar munes läinud nädalal viis muna. Munad paigutati inkubaatorisse.

Teisipäeval suri vanadusse 19-aastane muskusveis Linda. 2002. aastal Tallinna loomaaias sündinud Linda kasvatas siin edukalt üles kaks järglast ja jõudis saada nii vanaemaks kui ka vanavanaemaks. Loomaaia muskusveiste karjas elavad nüüd Linda järglased Silvia ja Oskar, Silvia järglased Helena ja Kaia ning Helena järglane Adell. Ja muidugi aukartust äratav isane muskusveis Henrik.

Kesknädala hommikul saadeti noor 2019. aastal sündinud ameerika piison Lill Järvamaale. Möödunud aasta detsembris koliti sealsesse karja ka tema vanem õde koos oma vasikaga.

Sõraliste osakonna mehed õppisid alpaka pügamise kunsti ja märgistasid kõrvamärgistega apinaariumis elavaid tagakaspia uriaale.

Juuli lõpuni saab keskkonnahariduskeskuse fuajees nautida kaht põnevat näitust. Ukraina kultuurikeskuse algatusel kokku pandud „Poeetiline punane raamat“ püüab nii näituse kui trükisena väärtustada haruldasi ja hävimisohus looma- ja taimeliike, pakkuda neile väljendusviisi, mis oleks veidi ebatavaline, aega ja süvenemist nõudev. Poeetilise punase raamatu üleskutse on luua oma meeles ja mõtlemises salapaik neile habrastele asjadele maailma, mis on meie jaoks väärtuslikud ja mida me tahame hoida ja säilitada.

Sealsamas kõrval saab imetleda rahvusvahelise kunstilaagri erinevates maalitehnikates natuurist valminud taieseid.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside