Kahekümne üheksas nädal

Neljapäeva keskpäeval loomaaia ninasarvikuaediku äärde sattunud külastajad said olla tunnistajaiks noorte teravmokk-ninasarvikute esmakordsele kokkulaskmisele. Viie-aastased Kibibi ja Kigoma, kes elavad Tallinnas 2013. aasta kevadest, on jõudmas just parajasse sigimisikka. Emase indlemisest vaikse hirnumisega teada andnud isane sattus küll korraks paanikasse, kui kaasat taga ajades tolle aedikusse tormas ja sealt väljapääsu leida ei suutnud, kuid rahunes kiiresti, kui oli tagasi oma turvalises keskkonnas.
Kibibi ja Kigoma_foto Inari Leiman Kigoma ja Kibibi_foto Inari Leiman
Esimene kokkusaamine päädis tasavägise pusklemise ja teineteise tagaajamisega, kuid andis samas loomaaiatöötajaile juurde kogemusi ja kindlust nende teravasarveliste ja elevandi järel suuruselt teisel kohal olevate maismaaimetajate kohtlemisel. Ninasarvikute kohtumist vaata siit.

Pühapäeval sündis üks kameruni kääbuskitse tall, esmaspäeval koorusid kolm kuningfaasani tibu, kolmapäeval üks mikadofaasani tibu.

Esmaspäeval tehti esimene põhjalik arstlik ülevaatus lumeleopard Deli möödunud reedel kahekuuseks saanud kutsikale. Terve ja pontskas emane irbisekutsikas kaalus 2,9 kilo ja sai oma elu esimese vaktsiinisüsti. Samal päeval tehti kordusvaktsineerimine ka noortele amuuri leopardidele, misjärel aasta ja kolmekuune leopardinooruk Freddo alustas iseseisvat elu – kolis ema ja õdede juurest ära karumajja.

Esmakordselt lasti külastajate ette õueaedikusse laupäeval kahekuuseks saav vaari ehk kirileemuri poeg koos emaga. Loodusest loomaaeda toodud ja seni arstimajas turgutust saanud kõrvukräts ja kodukakk kolisid elama kullimäele. Ninakarud lasti neljakesi kokku, et aga üks isastest teistega tüli kiskuma hakkas, siis pandi ta ikkagi eraldi ja emaste seltskonda jäi nautima rahumeelsem isane.

Pühapäeval, amuuri leopard Freddi juubelipeol, läksid maitsvad pannkoogid vihmasele ja sompus ilmale vaatamata hästi kaubaks ning amuuri leopardi loodusliku asurkonna toetuseks koguti pea 400 eurot. Esmaspäeval käisid amuuri leopard Freddile 20. juubeli puhul õnne soovimas tema vaderid sõpruskonnast MTÜ PPOF (Panthera Pardus Orientalis Friends).

Loomaaiasõprade abiga remonditakse elevandimaja surikaatide ja pruun-harjasvöölaste õuepuuri. Troopikamajas tehti algust hiina alligaatorite ekspositsiooniklaaside vettpidavaks muutmisega.

Peamiselt loomaaia haljastuses abiks olevad õpilasmalevlased tegid ära suure töö ja vahetasid troopikamajas välja kogu põrandat katva puukoore.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside