Kahekümne viies nädal

Teisipäeva varahommikul oli troopikamajas midagi teoksil ja loomaaia asukad uudistasid seda põnevusega.

   

Nädal algas roomajate ravimisega, mida loomaaednikel aitasid läbi viia Eesti Maaülikooli eksootiliste loomade spetsialistid. Troopikamajas elav suur anakonda võeti kinni, et anda talle sondiga ussirohtu. Ühtlasi ta ka kaaluti, mõõdeti ja võeti vereproov.

  

Paksunahaliste maja albiino tiigerpüüton viidi röntgenisse, et selgitada välja vilistava hingamise põhjused. Ka temale tehti põhjalik arstlik üldülevaatus, võeti proovid ja anti ussirohtu.

Ravi said veel veeagaamid, pantergeko ja leeguan.

Sõraliste sigimise aeg hakkab ümber saama. Möödunud laupäeval poegis tadžiki markuuride karjas viimasena kõige vanem 13-aastane keerdsarvkits Dezi: tal sündis emane talleke. Kesknädalal nägid ilmavalgust lakklambatall ja jakivasikas. Kullimäe lumekakupesast aga kuuldi samal päeval esimesi piiksatusi, mis näitavad, et kakutibud on hakanud kooruma.

Teisipäeval sõitsid looduskooli huviringide õpilased kolmeks päevaks Aegnale looduslaagrisse.

Kolmapäeval vahetati jääkarude mõranenud vaateklaas uue vastu.

Paksunahaliste majja kolis 21 aastat kodus elanud keskaasia kilpkonn. Riia loomaaiast saabusid Tallinna kaheksa tuliparti. Riialased said meilt vastu Aafrika kannuskilpkonna Villu. Soome Ähtäri loomaparki sõitis Tallinnas neli aastat tagasi sündinud noor pürjalehm Ramira.

Suve alguse puhul olid loomaaias abiks 18 Swedbanki andmespetsialisti, kes aitasid korrastada praegust amuuri leopardide eluaset ja tulevast takiinide aedikut.

Loomaaia kassad on tavapäraselt kella 9 kuni 18 avatud nii võidupühal kui jaanipäeval, mil saab 31 aastaseks Tallinna loomaaia isasšimpans Pino.

Loomaaednikel on suur palve loomaaia külalistele: palun valvake oma asju tugeva tuulega väga hoolega – tuule poolt aedikutesse viidud vihmakeebid, kilekotid jms on loomadele väga ohtlikud, eriti siis, kui nad need alla juhtuvad kugistama.

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside