Kahekümne viies nädal

Mõnus soojus lubab loomaaialoomadel pikad päevad õueaedikutes veeta. Kes kasutab aega tuhnimiseks ja künnab pinnase songermaaks, kes õngitseb aedikus lamava puutüve koore alt maitsvaid sitikaid, kes kastab end sageli jahedas vees, kes pleegitab tiibu, kes lükkab käpad sirgu ja laseb päikese paistel silma looja. Elevant Carl aga saab nautida ka sooja sumedat suveööd ja uudistada loomaaia hilisõhtusi külastajaid.

Loomaaed on võidupühal ja jaanipäeval avatud tavapäraselt nagu iga päev.

Jaanipäeval, 24. juunil saab 32-aastaseks loomaaia isane šimpans Pino. Tuleva nädala kolmapäeval aga täitub 36 aastat loomaaia kolimisest Mäekalda tänavalt Veskimetsa maile.

Kullimäel on sigimishooaeg lõppenud ja ekspositsioon on täies ulatuses külastajatele avatud. Lindudel kätte jõudnud sulgimise aeg sunnib avatud aedikutes elavatel kurgedel silma peal hoidma, et vajadusel nende tiivasulgi kärpida. Naeru-safiirlindude ehk kuukabarrade paar faasanite reas pandi taas kokku. Möödunud pühapäeval sündis talleke dagestani tuuril.

Teisipäeval võtsid loomaaednikud ette prževalski hobuse Nana kapjade värkimise ja koos karjaga elava aksishirve pulli Porgi sarvede maha saagimise.

Alpinaariumis viiakse läbi rutiinset nugiliste tõrjet ja värgitakse sõrgu neil, kel vaja. Troopikamajas toimus nädala alguses põhjalik krokodillide basseinide puhastus.

Paksunahaliste maja surikaat ja pruun-harjasvöölased on õueaedikutesse kolitud, sest laupäeval tulevad vabatahtlikud abilised nende siseruume kauniks värvima.

Veelinnutiikide alale tunginud väikekiskja murdis laupäeval maha kihnu maalamba jääradega koos aedikus jalutanud valge-toonekure. Kiskjat tabada ei ole veel õnnestunud.

Alates neljapäevast väisavad kogemuste vahetamise eesmärgil Tallinna loomaaeda kaks Moskva loomaaia sõraliste spetsialisti.

Kalamaja põhikool kinkis loomaaiale mitu suurt kotitäit kantud jalanõusid, mida on hea kasutada loomade elukeskkonna rikastamiseks.

Loomaaia looduskooli huviringide õpilased sõitsid neljaks päevaks Järvamaale Simisalu loodusmajja looduslaagrisse.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside