Kahekümne viies nädal

Kesknädalal koliti manul Altani lõvimaja kitsukesest puurist Sise-Aasia väikekiskjate ekspositsiooni. Julge ja kärmas loom uuris uue elukoha maast laeni põhjalikult läbi, piilus igasse peiduurkasse, märgistas ja püherdas ning sättis end siis jälgima naaberaedikus jalutavaid kulaane.

Miilupullid mörisevad ja pusklevad – miiludel on pulmaaeg. Kõige tähtsam miilupull on karja kaheks löönud, hoiab miilulehmasid vasikatega enda ligi ja tõrjub teised miilupullid omavahel jõudu katsuma.

Teisipäeval avati külastamiseks suur troopikamaja ja laste loomaaia õueala koos kitseaedikuga ning esimesed külalised olid peagi platsis.

Kesksuvel aset leidva šimpansite päeva eel kutsub loomaaed osalema vahval joonistusvõistlusel „Joonista šimpansit või šimpansi moodi!“, täpsemalt siin.

Õueaedikutes käivad nüüd ka kõik marmosetid. Kaks kaeluspapagoid viidi faasanite ekspositsiooni ja pandi kokku üksikuks jäänud valgekõht-faasaniga. Valgekured tegid algust kolmanda kurnaga ja munesid kesknädalal esimese muna. Samal päeval koorus inkubaatoris pisike väike-laukhane tibu. Linnutiikidel nähti taas tegutsemas sookilpkonna.

Peale neljapäevahommikust äikest püherdasid piisonid ja lakklambad mõnuga mudas. Reedel võeti ette loomaaia kõik 13 alpakat ja pügati neile selga kenad suvesoengud.

Paksunahaliste maja asukad saavad nüüd nautida ka loomaaia ööelu ja uudistada hilisõhtuste ekskursioonide külalisi. Teisipäeva öösel oli õueaedikus lisaks staažikale ööjalutajale ninasarvik Kibibile ka kääbusjõehobu Pupa. Viimane sattus öisest õuemelust nõnda vaimustusse, et ei tahtnud kesköölgi tuppa tagasi tulla enne, kui talitaja talle peenikest vitsakest näitas. Neljapäeva öösel aga patseeris uudistajate ees elevant Carl.

Esmaspäeval tehti troopikamajas biotõrjet: taimede peale pudistati välimuselt villtäisid meenutavad cryptobugi vastsed. Need lepatriinu sugulase röövtoidulise mardika vastsed söövad tuntud taimekahjureid kilp- ja villtäisid.

Teisipäeva õhtul proovis üks sinikaelpardiema koos seitsme vastkoorunud sulepalliga läbi läänevärava keskkonnahariduskeskuse loomaaeda pääseda. Uksel kõhklema jäänud pesakond peitus esiti auto alla, siis aga õnnestus loomaaednikel nad transpordivärava juurde suunata ja sealtkaudu loomaaia tiigile juhatada.

Pruun-harjasvöölasel Remondol käisid külas vaderid EASi turundustiimist. Kolmark OÜ kinkis laste loomaaiale puuvilla baasil valmistatud pisiloomade aluspanu.

Loomaaia loodushariduse spetsialistid kõnelesid linnalaagri lastele loomade keelest.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside