Kahekümne viies nädal

Eestimaa jaoks ebatavaline kuumus kestis kesknädalani, mil tormine äike tõi väheke leevendust. Loomaaiaasukad veetsid palavad päevad varjus, sõid vähem, jõid rohkem ja tulid õue toimetama pigem õhtupoolikul. Nii võis tabada gaurilehm Agata aedikus kepsutamas ja kaasa elamas kõrvalaediku tüügassigade õhtustele jooksutuuridele.

Võis leida kalakass Otto taimestiku vahel patseerimas, näha kaelusmangabeide pere õrna üksteise sugemist või kuulda kuukabarrade vastastikust kõkutamist.

Elevandid, kes läinud laupäeval ka jäätist mekkida said, käivad hea meelega kupsus ja toimetavad sinisaviaugus. Samuti jäätist ja veemõnusid nautinud jääkarud aga pistsid lisaks kinni ka ühe hõbekajaka.

Möödunud nädala lõpul võeti ette elevantide kaalumine ja londikandjad said taas kolmekesi koos aega veeta. Kaalumine ei läinud libedalt, sest nagu ikka ei soostunud elevant Fien esiti kaalule astuma. Ometi ei ole tal midagi häbeneda – ta on kenasti alla võtnud ja tema kaalunumber on nüüd 4,3 tonni. Elevant Draay kaalub stabiilselt 4,5 tonni. Elevant Carl aga on samuti alla võtnud – kaal näitas 5,6 tonni. Seekord kaaluti ära ka kääbusjõehobu Pupa, tema kaalub 250 kilo.

Pühapäeva öösel vastu esmaspäeva sündisid troopikamajas elaval jõeraide paaril kolm poega, üks suurem ja kaks väiksemat. Pojad tõsteti ekspositsioonist ära eraldi akvaariumi, et nende kasvamisel ja arenemisel silm peal hoida. Poegade sugu selgub mõne aja pärast.

Vaatamata valitsenud kuumusele on karjamaade olukord veel hea, rohtu jätkub ja laste loomaaia kihnu maalambad on ennast kenasti ümaraks söönud.

Troopikamaja kõrval peenras õitsevad omapäraselt kaunid pojengid meelitavad ligi nii kimalasi, vapsikuid kui sirelasi.

Linnutiikidel saab kaasa elada tiigikana ehk taida toimetustele või imetleda veepinna lähedal ujuvaid ja lupsu löövaid suuri karpkalu. Rasvatihaste pojad on juba pesadest väljas ja haljasaladel võib märgata asjatamas halljäneseid. Kõikjal lendlevad koerliblikad.

Hõbekajakas napsas tiigi keskel olevast naerukajakakolooniast ühe poja ja viis tolle vaatamata kogu koloonia ägedale protestile minema, misjärel nii mõnedki naerukajakavanemad kolisid oma poegadega kaldaäärsete põõsaste varju.

Tallinna loomaaias elanud euroopa naarits Simbast (foto on illustreeriv) tehakse topis, mis leiab asupaiga Saaremaal Sõrve militaar-, ajaloo- ja loodusmuuseumis. Seal hakatakse tema kaudu tutvustama nii liiki kui ka euroopa naaritsa taasasustamise lugu Eesti suurimatel saartel.

Pintšetamariinide grupilt koguti esmaspäeval 16 väljaheiteproovi ja saadeti Kopenhaageni loomaaeda. Liigikaitseprogrammi raames uuritakse seal erinevates loomaaedades elavate tamariinide mikrobioomi ning võrreldakse loomaaias ja looduses elavate loomade soolestiku bakterite kooslusi. Proovidega tegeleb ka Maailma Hologenoomi Initsiatiiv (Earth Hologenine Initiative), kus uuritakse organismi genoomi kõikide selles leiduvate mikroobide geenidega kokku.

Laupäeval, 26. juunil täitub 38 aastat loomaaia kolimisest Lasnamäe veerult Mäekalda tänava kitsastest tingimustest Veskimetsa asumisse, kus loomaaia käsutuses on enam kui 88 hektarit, k.a vääriselupaigana hinnatud looduslik laialehine pärna-tamme enamusega salumets.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside