Kahekümne viies nädal

Kaljukitsede-mägilammaste masspoegimine hakkab tasapisi otsa lõppema ning nüüd pääsevad sigimises tooni andma ka muud loomaliigid. Möödunud laupäeval sündis tänavune teine jaapani makaagi poeg, pühapäeval nägi ilmavalgust pisike kaljumerisiga moko, esmaspäeval poegis karakal ja sündis üks sinilambatalleke, teisipäeval märgati vööthiirepesas uut karvutut roosat kolmikut.

Loomaaia liigikaitseuuringute keskuses on tänavu poeginud üheksa euroopa naaritsat, ilmavalgust nägi 40 naaritsapoega.
naaritsapesakond_foto Tiit Maran naarits_foto Tiit Maran
Kolmel tiinel naaritsal, kes maikuus loomaaiast Hiiumaa suurtesse aedikutesse viidi, sündis kokku 15 poega.

Neljapäeval kuuvanuseks saanud Madagaskari idapoolsete vihmametsade asuka looduses äärmiselt ohustatud kirileemuri ehk vaari poeg kasvab ema valvsa pilgu all jõudsalt, kuid esialgu õue külastajate ette veel ei kiirusta. Ka lumeleopard Deli poju kosub iga päevaga lausa silmanähtavalt ja kipub üha enam pesakastist välja. Õueaedikusse pääseb ta siiski alles augustis peale kohustuslikke vaktsineerimisi.

Möödunud nädalal leidsid Saksamaal endale uue kodu täisjõus miilupull ja nooruke jõeseakult. Veresoone lõhkemise tagajärjel  suri ootamatult loomaaia valgelaup-pruunleemuritest noorim 19-aastane emasloom Leonora.

Esmaspäeval käisid loomaaia lemmikloomaringi õpilased Pärnumaal, uudistasid Pärnu minizoo loomakollektsiooni ja külastasid Nurmenuku puhkekeskust.  Teisipäeval ja kolmapäeval aga toimus looduskoolis suvine linnalaager, kus huvilised said lisaks loomaaiaekskursioonile, meisterdamisele ja loodusfilmi vaatamisele ka ise meid ümbritsevat loodust lähemalt tundma õppida: uurida ja määrata tiigielustikku, sooritada erinevaid mõõtmisi looduses, jahtida putukaid.

Loomaaed on ka kogu pühadeaja tavapäraselt  avatud: pileti saab kassadest kella 9–19, loomaaias võib viibida kella üheksani õhtul.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside