Kahekümnes nädal

Kevadsuviselt õhevil ja häälekas loomaaias naudivad rohusööjad värsket ja mahlast rohtu ning kaljukitsede-uluklammaste poegimine kogub aina tuure. Selle nädala tallederikkaim päev oli kolmapäev, mil nägi ilmavalgust kuus dagestani tuuri ja üks sinilamba talleke. Tallesid kepsutab nüüdseks pea kõigis alpinaariumi aedikutes ja mujalgi loomaaias.

Teisipäeval sündis juurde kolmas kaksküürkaamel. Pühapäeval ja neljapäeval aga täienesid muskusveiste read – talledega said maha mõlemad emaloomad. Neljapäeva hommikuks oli elevandimaja liivakastis punase lambi all koorunud keskaasia kilpkonna poeg.
baktrian pojaga_foto Maaja Kitsing vastkoorunud keskaasia kilpkonn_foto Inari Leiman valgekuretibu õnnekurest kasuemaga_foto Inari Leiman väikeluik pesal_foto Inari Leiman
Ka esimesed tibud on hakanud kooruma. Möödunud reedel nägi tibu ilmavalgust valgeselg-faasanite pesas, kesknädalal aga haudusid õnnekurgedest kasuvanemad välja järjekordse valgekuretibu. Veelinnutiikidel on märgatud jalutamas kahe tibuga kanada lagle paari. Pesadel istuvad kaks väikeluigepaari ja valge-toonekurepaar.

Laupäeval, 21. mail, tähistamaks üleilmset meemesilaste päeva, korraldab loomaaed koostöös Eesti Kutseliste Mesinike Ühinguga huvipäeva „Mesilane, inimene, olemine“. Saab kuulata loenguid, vaadata filmi, jälgida mesilaste elu telesilla abil otse loomaaia mesilast, küsida nõu asjatundjatelt. Kõik mesilaspäeva üritused loomaaia keskkonnahariduskeskuses on huvilistele tasuta. Vaata täpsemalt siit.

Loomaaia kassades on veel pileteid järgmisel nädalal algavatele hilisõhtustele ekskursioonidele. Esimesele ekskursioonile teisipäeval, 24. mail on loomaaia põhjaväravast (Paldiski mnt 145) võimalik osta veel kolm piletit. Samuti on kohti 31. mai venekeelsele ekskursioonile ja mõnedele juunikuus toimuvatele ekskursioonidele.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside