Kahekümnes nädal

Sel laupäeval kell 11 tulevad loomaaeda Merihundi Sukeldumisklubi üheksa sukeldujat ja üks snorgeldaja, et jääkarumaailma basseinide suured vaateklaasid taas vetikatest puhtaks lükata. Jääkarusid siis ei näe, kuid jälgida saab vees toimetavaid inimesi. Vaata, mis sel päeval toimus galeriist ja videolt.

Tuleval reedel, 25. mail saab 44-aastaseks kääbusjõehobu Holger. Sel puhul toob Holgeri vader Kompressorikeskus talle kell 16 kingituse, Anne Saluneem aga kõneleb kääbusjõehobudest ja meie loomadest Pupast ning Holgerist lähemalt.

Looduskaitsekuu avamisel omistati Tallinna loomaaia direktorile euroopa naaritsa uurijale ja kaitsjale Tiit Maranile Eesti looduskaitse hõbemärk. Loe lähemalt siit.

Selle nädala tegijad olid dagestani tuurid: ilmavalgust nägi kokku lausa 15 tallekest. Linnutiikidele toodi välja must- ja valge-toonekured, faasanite ekspositsioonis kolisid õue kuukabarrad ja turakod, nandud lasti jalutama koos alpakadega. Troopikamaja õueekspositsioonis lippavad nüüd ringi luitekassid ja valgetups-marmosetid. Linnutiikidel märgati toimetamas sookilpkonna, emaelevantide ekspositsiooni kraavis aga nastikut.

Neljapäeval käisid loomaaia amuuri leopardi aedikut korrastamas – paekivimäge puhastamas, niitmas, teedele uut puukoort panemas ja vaateklaase pesemas – viis ettevõtte „Tallinna Vesi“ töötajat. Nimelt on ettevõte alustanud heategevusliku projektiga „Ajaannetaja“ ja annab oma töötajatele heategevuseks vaba aega. Sisuliselt on tegemist päevaga, mille eest maksab tööandja, kuid tööd tehakse mõne teise ettevõtte heaks. Ajaannetajad vedasid ka savi flamingode suvekorteri ettevalmistamiseks ning parandasid aedikute piirdeid.

Reedel alustasid sõitu Leetu neli tadžiki markuuri ja 15 dagestani tuuri.

Järgmisel nädalal toimub loomaaia keskkonnahariduskeskuses EAZA (Euroopa Akvaariumite ja Loomaaedade Assotsiatsiooni) liigikaitse konverents. Rahvusvahelisel üritusel saavad kokku, vahetavad kogemusi ja peavad nõu loomaaedade töötajad ja liigikaitsega tegelejad üle ilma. Loe lähemalt siit.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside