Kahekümnes nädal

Möödunud pühapäeva, emadepäeva keskpäeval otsustas Dalli lumelammas otse külastajate ees murul tallekesega maha saada. Tugev ja terve tallepoiss ajas end ema sõralöökidest utsitatuna õige pea jalgadele, küünitas imema ja tegi seejärel tutvust ülejäänud karja liikmetega.

Kevadine sündimiste aeg võimaldab kõigil, kel huvi, sünniimest loomaaias vahetult osa saada!

Muuseumiööl sel laupäeval kell 18–23 on huvilistel võimalik tasuta uudistada loomaaia keskkonnahariduskeskust, panna käed külge loomadele põnevate mänguasjade meisterdamisel ja vaadata haaravaid loomafilme. Loomaaia pileti ostnud külastajad võivad loomaaias jalutada kuni kella 20ni. Loe täpsemalt siit.

Aina valgemad õhtud teevad loomaaias viibimise ja loomahäälte nautimise üha meeleolukamaks, kes aga soovib loomaaiaasukatest rohkem teada saada, sel tasub soetada endale hilisõhtuse ekskursiooni pääse.

Soojenenud ilm on taas õue lubanud maasarvikud ja marabu. Ka šimpansid naudivad juba varahommikust saati õueaediku kõrgete tüvede otsas turnimist ja ümbruse seiramist. Elevandid mõnulevad sinisavispaas. Ameerika suured lennuvõimetud linnud nandud aga jalutavad nüüd koos alpakadega ühes aedikus.

Linnutiikidel käisid külas hallhaigur ja kühmnokkluik, tegutsemas märgati väiketülli ja vabalt elavat sinikaelparti koos viie tibuga.

Õnnekured ja valgekured munesid teise kurna. Ka raisakotkapaar kullimäel haub teist kurna. Neljapäeval sai esimese munaga maha lumekakk.

Möödunud nädalal lasti kokku troopikamajas elavad luitekassid ja kuuldavasti on nad juba ka paaritunud. Luitekasside ja surikaatide elu tehti põnevamaks ja puistati neile aedikutesse kardemoni. Lõhnaallika otsimine ja nuuskimine pakkus loomadele vaheldust ja muutis nad aktiivsemaks.

Troopikamaja suur roheline anakonda sõi ära küüliku ja kestus.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi algklasside õpilased otsustasid kooli heategevusmüügil kogutud summaga toetada kääbusjõehobu. Neljapäeval loomaaeda külastades korjasid nad kääbusjõehobudele Holgerile ja Pupale ka hulga maitsvaid võililli söögiks.

Heategevuslikku kohvikut pidanud ja klasside vahelise võistluse võitnud Nissi kooli õpilased andsid oma toetussumma tiigrioru edendamiseks.

Loomaaia head vabatahtlikud abilised tõid taas mättaid peagi valmivasse ilveste kompleksi ja faasaniaedikutesse. Tallinna Kristiine Lasteaia töötajad värvisid leopardiaedikut ning pesid karakalide suured vaateaknad puhtaks.

Esmaspäeval sõidutati Leetu kolm Aafrika kannuskilpkonna, viis miilut ja kolm habekitse. Reedel vabastati loodusesse mullu augustis loomaaeda toodud saarmapoeg, kelle ema Häädemeestel õnnetult autorataste all otsa oli saanud.

Tallinna loomaaed osaleb alates 1990. aastast maailma suurima loomaliikide andmekogu koostamisel. Paar aastat tagasi alustati loomaaias piloottegevust suhteliselt ainulaadse ohustatud liikide DNA panga loomiseks. Rohkem infot siin.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside